„Máme tu plno problémů s volným prostorem, parkováním, chodníky a další, a oni tu chtěli postavit další budovu. Oprava chodníků na Hrbové by byla určitě lepší,“ řekl Jiří Matuštík.

Nápad však místní neodsuzují. „Je dobře, že se někdo snaží vytvářet nové pracovní příležitosti, jenže zvolili špatnou lokalitu. Hrbová je silně zastavěná, a když se tu ještě zvýší provoz, tak nebude k hnutí,“ přidal svůj názor Petr Halmazňa.

Vedení azylového domu se kvůli projednání možných řešení s místními už dvakrát sešlo. Ani jednou však návrhy kvůli připomínkám občanů neprošly.

Lidé při první společné diskuzi navrhovali využít budovu staré uhelny, která je blízko azylového domu. Její vlastník, společnost Zásobování teplem Vsetín a.s., je prý ochotný uhelnu prodat. „Do druhé veřejné diskuze jsme proto s architektem mohli vypracovat řešení, které už počítalo s využitím uhelny. Parkovací místa pro zaměstnance by například vznikla na střeše,“ řekl ředitel Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. Michal Trčálek.

Lidé měli znovu připomínky a návrh ani tentokrát neprošel. „Odvolávali se hlavně na problémy se zvýšenou dopravou. Teď se připravujeme na třetí jednání, kde představíme návrhy, jak situaci vyřešit,“ dodal Trčálek.

Třetí a poslední setkání s obyvateli Hrbové se bude konat 22. února. „Po této schůzce musí vedení azylového domu definitivně rozhodnout, jestli přípravy projektu zastaví, nebo ne. Jsou totiž limitovaní termínem pro podání žádosti o dotaci,“ doplnila místostarostka Květoslava Othová.

Dotaci poskytuje operační program ministerstva práce a sociálních věcí, a to ve výši 80% potřebných nákladů.