Začátky vycházek jsou v deset a jedenáct hodin dopoledne, další pak odpoledne ve 13.30 a 14.30 hodin. 

Série kostýmovaných prohlídek s hraným příběhem zasazeným do období konce 19. století nese název Dostaveníčko v zámeckém parku.

„Návštěvníci se touto zajímavou formou seznámí s historií parku i zdejšími významnými dřevinami. Zároveň se dozví, jaké s ním měli Kinští v daném období plány a zda se jim je podařilo naplnit. Kromě historie a botaniky dostane prostor i romantika a společnou vycházku zakončí prohlídka sbírky motýlů,“ přiblížila kurátorka akce Andrea Mrštinová z Muzea regionu Valašsko.

První podobné dostaveníčko se uskutečnilo v polovině července a ujít si je nenechaly desítky lidí. Druhé setkání je naplánované na tuto středu 29. července, další budou následovat 12. a 26. srpna.

„V případě nepříznivého počasí, například celodenního deště, akci zrušíme nebo odložíme na jiný termín. Doporučujeme sledovat naše stránky www.muzeumvalassko.cz nebo facebook Muzeum regionu Valašsko,“ upozornila Mrštinová.

Hygienici v posledních dnech sice opět zpřísňují opatření proti šíření koronaviru, podle pracovníků muzea je ale dostaveníčko komorní akce a navíc se odehrává z větší části ve venkovních prostorách zámeckého areálu, takže se ho žádné z omezení netýká.