Do desítek akcí, které připravila radnice s místními kulturně-společenskými organizacemi, se mohou zapojit všichni Rožnované všech věkových kategorií. „Už zítra se pokusíme o vytvoření rekordu v počtu zpěváků zpívajících jednu píseň. Následující týden se uskuteční první letošní vrchol oslav v podobě programu Rožnov lázeňský. Úplným vrcholem oslav 750. výročí města budou pětidenní Slavnosti pod Radhoštěm konané na začátku července," vyjmenoval mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Pokus o zápis do České knihy rekordů

Především pro žáky základních a mateřských škol připravili pořadatelé na zítřejší ráno na Masarykově náměstí pokus o zápis do České knihy rekordů. „Pokusíme se v co největším počtu zpěváků zazpívat lidovou píseň v místě, ze kterého pochází. Zvolili jsme Rožnovské hodiny a zveme tímto všechny Rožnovany, aby pomohli dětem a zápis do knihy rekordů se vydařil," pozvala místostarostka Rožnova Kristýna Kosová.

Pokusu o vytvoření rekordu se zúčastní téměř dva tisíce zpěváčků ze všech základních a mateřských škol v Rožnově. Nejvíce dětí, téměř čtyři stovky, vyšle i Základní škola 5. května. Podle slov zástupkyně Hany Kramolišové se na zdolání rekordu pečlivě připravují. „V hudební výchově trénujeme už dva měsíce. Přestože je Rožnovské hodiny místní písnička, někteří žáci ji neznali. Není moc dynamická, hlavně malé děti to moc nebaví, ale bude to za doprovodu cimbálovky, tak to půjde. Zpívat bude skoro celá škola a ten rekord určitě dáme," těší se Hana Kramolišová.

Všichni zpěváci se sejdou v osm ráno na Masarykově náměstí. O půl deváté začíná zkouška. Po ní, za přítomnosti komisařů Agentury Dobrý den, kteří budou dohlížet na dodržování regulí, začne samotný pokus o rekord.

Od května vyrábí děti z mateřských a základních škol znak města z barevných víček od PET lahví. „Děti svůj výtvor v minulých dnech dokončily a představí ho ve čtvrtek na náměstí po rekordním zpívání. Pro ty nejmenší ale tímto oslavy nekončí. V červenci je čeká Dětský den a Pohádkový les. A už příští týden se třeba mohou svézt parním vlakem, který bude přivážet účastníky programu Rožnov lázeňský," nastínil další části oslav mluvčí Rožnova Tomáš Gross.