U domova důchodců na Jasénce začaly dopoledne závody, kterých se zúčastnilo osm tříčlenných družstev.

Turnaj připravil Klub českého pohraničí ve spolupráci s Městem Vsetín a Domovem důchodců Jasénka. Až pětadvacet hráčů, kteří se pravidelně zúčastňují turnajů v Luhačovicích, Lidečku i Lačnově, se aktivně věnuje této francouzské společenské hře. „Hrávali jsme dříve u zimního stadionu na Lapači. Tam je to ale samý bezdomovec, pořád je tam nepořádek, a když se něco pokazilo, provozovateli trvala oprava dlouhou dobu. Tak jsme se rozhodli, že se přesuneme na Jasénku a oživíme místo za domovem důchodců,“ vysvětlila hlavní pořadatelka turnaje Světla Stodůlková.

Jídlo a jeho příběh, zdravý životní styl i místní udržitelná ekonomika. To všechno bylo hlavním tématem Farmářského dne, který se uskutečnil na Sychrově ve Vsetíně.
OBRAZEM: Farmářský den ve Vsetíně

Že se to podařilo, dokazuje účast osmi týmů ze Vsetína a okolí. Mezi sebou zápolili o prvenství družstva Lipánci, Šafrán, Nebojsové, Jasénka 1, Jasénka 2, Noček, Klobuci a Best Senioři. Poslední jmenovaní zvítězili, ale cenu si nakonec odnesl každý.

Pétanque není na Valašsku neznámý a jak prozradila nejstarší účastnice turnaje Zdenka Urbanová, zdejší hráči nejsou v této hře žádnými nováčky. Volný čas tráví aktivně i při dalších sportech a společných činnostech. „Pétanque hrajeme už devět roků, jezdíme na turnaje do Valašských Klobouk a Luhačovic. Kromě toho hrajeme i bowling, plaveme, jezdíme na společné výlety a každý měsíc se scházíme v kulturním domě při zpěvu a povídání,“ vyjmenovala čiperná důchodkyně.

Na úterním benefičním koncertu pro nemocného Ondráška z Ratiboře se z dobrovolného vstupného a dražby vybralo přes sto tisíc korun.
Dražba přinesla nemocnému Ondrovi sto tisíc korun