Majitelé a provozovatelé vyjmenovaných druhů dopravních prostředků se tentokrát setkali na druhém nádvoří zámku Žerotínů, aby se zájemci o elektromobilitu podělili o své praktické zkušenosti. Příchozí si mohli elektromobily prohlédnout i vyzkoušet jejich jízdní vlastnosti během testovacích jízd.

Na okružní vyjížďku Valašským Meziříčím se dvakrát vydal i elektrobus. Velký zájem vzbudil i stánek s elektrokoly a děti si nenechaly ujít jízdu na motorkách.

„Těší mě, že i čtvrtý ročník tohoto srazu přilákal velké množství lidí. Naším cílem je seznámit širokou veřejnost s možnostmi, které nabízí nejen elektromobily, ale i další dopravní prostředky na elektrický pohon, což se myslím podařilo,“ zhodnotil za spolupořádající město Valašské Meziříčí jeho starosta Robert Stržínek.

Sama valašskomeziříčská radnice zařadila do svého vozového parku elektromobil již v roce 2017. Aktuálně se ve městě nachází tři rychlonabíjecí stojany, u nichž je možné elektromobil dobít do půl hodiny. Na organizaci srazu majitelů elektromobilů spolupracuje město s Asociací elektromobilového průmyslu ASEP.