„Letos nás čekají dvě výrazné investiční akce, díky kterým se naši obyvatelé dočkají zlepšení poskytovaných služeb. Jednou z nich bude rekonstrukce městského koupaliště, které už si nevyhnutelně žádá modernizaci a zkvalitnění zázemí. Druhou pak bude nástavba mateřské školy, jejímž účelem bude zvýšit kapacitu o další potřebná místa pro děti předškolního věku a také zmodernizovat tamní kuchyni,“ řekl starosta města Josef Bělaška. Náklady na stavební úpravy školky se budou pohybovat okolo 76 milionů korun, z čehož 90 procent pokryje dotace z IROP.

Na přes rok nový bazén

Rekonstrukce městského koupaliště za téměř 40 milionů bude hrazena z městského rozpočtu.

„Letos jsme si na to vyhradili 28 milionů korun a zbylou část dofinancujeme v dalším roce,“ dodal starosta.

Kytarista Matěj Fišer.
Přes den podniká v pohřebnictví, večer hraje v thrashmetalové kapele

Letošní koupací sezona proběhne ještě ve starém bazénu. Rekonstrukce by měla začít až po prázdninách. Počítá s výměnou betonového bazénu za nerezovou vanu, nové brozdaliště se skluzavkou a vodními prvky pro nejmenší plavce. Návštěvníci se dočkají také nové okolní plochy, laviček.

Školka dlouhodobě kapacitně nestačí

Školka má zcela naplněnou kapacitu pro 150 dětí, a navíc provozuje dětskou skupinu, kam dochází další více než dvě desítky dětí od 2,5 let. Spolu s přístavbou se bude rekonstruovat také školní kuchyně a kotelna.

Kapacita mateřské školy už nedostačovala poptávce dlouhodobě, v roce 2022 se dokonce situace řešila vybudováním zázemí a zřízením dětské skupiny v prostorách domu dětí a mládeže.

Nejlepší školní kuchařky mají ve Valašských Kloboukách
Nejlepší školní kuchařky mají ve Valašských Kloboukách

„Do roku 2024 má školka udělenou výjimku pro přijetí většího počtu dětí, ale ani tak jsme nemohli vyhovět všem žadatelům a museli jsme vydávat rozhodnutí o nepřijetí. Podle demografického vývoje v našem městě navíc vidíme, že nám budou do školky přicházet silné ročníky, a proto je chystaná přístavba velmi důležitá,“ vysvětlila ředitelka mateřské školy Ivana Sáblíková.

Podle plánů, mohla by školka v září 2025 přivítat děti v nových prostorách.