„Mám pocit, že spousta zaměstnanců ze sektoru hotelnictví a služeb ztratila morálku a hlavně mnozí poznali jinou práci, kde zjistili výhody pravidelné a pevné pracovní doby a již se do provozů gastronomie nevrátí,“ myslí si Jana Kocurková z Horského hotelu Kohútka v Javorníkách na Valašsku.

Máme štěstí, jsme ve vlastním

Hotely a jiná ubytovací zařízení mohou od pondělí znovu přijímat hosty, podle Jany Kocurkové ale mohou některé provozovny trpět nedostatkem zaměstnanců.

„Sama na sobě cítím jisté obavy, abychom se dovedli rychle zařadit zpět do obvyklého provozu, jak jsme byli zvyklí,“ netají.

Hotel Kohútka proto otevírají pozvolna a obezřetně, koneckonců zájem o pobyty prozatím není výrazný. Spíše se jedná o jednotlivce a krátkodobé ubytování.

Ke zdražování zatím nepřistoupili.

„Byli jsme asi z těch šťastnějších, co fungujeme na trhu už čtyřicet let a máme prostory hotelu ve vlastnictví – bez nutnosti platit nájem. Takže jsme se v období pandemie v podstatě o budovy hotelu starali sami s minimálními náklady,“ říká Jana Kocurková.

„Komunismus“ trval dlouho

Na obdobném rodinném principu funguje i další z oblíbených horských hotelů v Javorníkách – nedaleký Portáš.

„Vedle omezení provozu a tedy i příjmů a pozastavení větších investic, přinesla dlouhotrvající protiepidemická opatření také zjištění, že při troše vůle a efektivitě práce jsme schopni mnoho činností zastat sami s rodinou bez dalšího personálu. Máme také mnoho podnětů k racionalizaci provozu a šetření nákladů i do budoucna,“ říká Dan Václavek z Horského hotelu Portáš.

Podobně jako Jana Kocurková, i on vnímá neblahý vliv lockdownu na zaměstnance.

„Obáváme se o jejich pracovní morálku za tak dlouhou dobu ‚komunismu‘. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet a případně upravíme stav a s některými z nich se časem třeba rozloučíme,“ říká Václavek.

V každém případě i hotel Portáš už je po stránce ubytování v plném provozu. A množí se i rezervace na léto.

„Částečně již jsou prázdninové termíny plně obsazené. Asi je to pozdržením uvolnění a natěšením lidí na dovolenou, na některé termíny již máme klasicky přetlak poptávky,“ popisuje Václavek.

Nebýt rodiny, už neotevřeme

Velký zájem ze strany hostů vnímají také na Kolibě Valaška na Pustevnách. Komplikací je dosud platné omezení týkající se provozu restaurace.

„Co se týká zahrádky, tady na hosty stále spíše čekáme, jelikož jsme na horách a počasí nám nepřeje – stejně jako naše vláda, která nás obětovala,“ neskrývají rozhořčení provozovatelé, manželé Pavlovi.

Dopady dlouhotrvajících protiepidemických opatření jsou podle nich obrovské.

„Některé kompenzace do dnešního dne nemáme. Jinak nám tvořily tak pět procent. Kdybychom nebyli ve svém objektu a nepracovali jako rodina, tak jsme už jistě neotevřeli.“