Vše připraveno mají na novou sezonu na Jasence ve Vsetíně. „Pokud bude alespoň čtyřstupňový mráz, můžeme po patnáctém listopadu začít se zasněžováním. Prozatím ale, jen na hromadu,“ potvrdil provozovatel Jaroslav Najman. S rozhrnováním sněhu na sjezdovku nepočítá dříve, než v polovině prosince.

Prozradil, že na Jasence můžou zahájit sezónu ve chvíli, kdy budou schopni zajistit na sjezdovce alespoň třicet centimetrů hutného sněhu. „To znamená, aby mohla vyjet rolba. Z minulých zkušeností ovšem vím, že se to zatím nepovedlo dříve než osmnáctého prosince,“ poznamenal Najman.

Na návštěvníky nečekají v areálu žádné změny. „I vzhledem k současné krizi jsme se nepouštěli do velkého investování, soustředili jsme se na běžnou údržbu,“ vysvětlil provozovatel. Dobrou zprávou pro lyžaře je ale skutečnost, že nemá v plánu zdražovat.

Mírnému zvýšení cen se naopak možná nevyhnou ve Ski areálu v Lužné. „Prozatím jsme ještě na loňské ceny nesáhli. Není to definitivně rozhodnuto. Musíme počkat, až jak se bude dařit sezona,“ řekl provozovatel Petr Bětík.

Lyžařský areál už má ale na příchod návštěvníků připraven. „V podstatě už jen čekáme na sníh a můžeme začít,“ potvrdil Bětík.

Plné ruce práce mají ve Ski areálu Búřov ve Valašské Bystřici, kde začínají přípravy na lyžařskou sezonu právě v těchto dnech. „Na nadcházející víkend plánujeme odstraňování a prořez stromů, které popadaly při nedávné kalamitě,“ přiblížil provozovatel Emil Korduliak.

Poté přijde na řadu kontrola sjezdovky a hlavně údržba vleků. „Je třeba je řádně promazat a vyzkoušet. Také nainstalujeme a vyzkoušíme zasněžovací systém. Pak budeme čekat na sněžení,“ vyjmenoval Korduliak. Podle informací, které pravidelně zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav, by se mělo výrazněji ochladit po desátém listopadu. Sněžit zejména v horských oblastech má od poloviny měsíce.