Přesto měl včera dvaapadesátiletý kuchař důvod cítit větší zodpovědnost než jindy. Jeho úkolem bylo připravit pohoštění pro prezidenta Miloše Zemana při návštěvě ve firmě Kovar v Leskovci.

S objednávkou se na něj obrátilo přímo vedení společnosti. Konečnou podobu skladby občerstvení s ním pak konzultovali pracovníci prezidentské kanceláře. „Pohoštění jsme chtěli ladit do Valašska," prozrazuje Ivo Tydlačka, který se cateringem pro malé i velké akce po celém regionu, svatby a podobně zabývá už od revoluce.

Prezidentovi Miloši Zemanovi a jeho doprovodu na stůl nachystal plněné papriky s nivou, s kuskusem či česnekem. Nechyběl ovčí sýr, valašské klobásy a ovocné chuťovky, například niva s ananasem.

Ivo Tydlačka už má s přípravou občerstvení pro významné činitele státu své zkušenosti. Jím připravené pohoštění už ochutnalo několik ministrů a také někdejší premiér Vladimír Špidla.

Přesto připustil, že včera přece jen cítil větší zodpovědnost. „Přece jenom, jde v tomto o pana prezidenta," vysvětluje Ivo Tydlačka, který v současné době působí v bývalé administrativní budově JZD v Hovězí.

K přípravě pokrmů ale podle svých slov přistupuje vždy stoprocentně zodpovědně. Ať už je jeho zákazníkem kdokoliv. „Nemohu dělat žádné rozdíly. Ať už jde o prezidenta či jiného zákazníka. Kvalita musí být vždy zachována," je přesvědčený Ivo Tydlačka.

Snad i proto jsou jeho gurmánské speciality na Vsetínsku vyhlášené. Například za jehněčí maso na zelenině získal před časem prestižní ocenění v soutěži o Nejlepší výrobek Zlínského kraje.