Znamená to totiž, že s postupující stavbou vejdou v nejbližších dnech v platnost také nejzásadnější a dlouhotrvající dopravní omezení v centru města. Ubude parkovacích míst, zanikne také jeden z železničních přejezdů.

„Čeká nás všechny náročné období s řadou dopravních omezení, bez nichž ovšem takto rozsáhlou investiční akci v nejexponovanější části města nelze realizovat. Žádám proto občany o trpělivost,“ vyzval starosta Vsetína Jiří Čunek.

Vizualizace budoucí podoby nového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm.
Projekt na rožnovské kulturní centrum má vážné vady, potvrdil posudek

Zdůraznil, že všechna zamýšlená omezení mají stanovený časový harmonogram.

„Ten ale ještě podléhá schválení Dopravního inspektorátu Policie České republiky. Věřím, že se tak stane v nejbližších dnech. V opačném případě by stavební práce nabraly skluz v řádu měsíců,“ poznamenal starosta.

Zjednosměrnění části Smetanovy ulice

V tomto týdnu kvůli přípravě objízdné trasy při nadcházející uzavírce části Nádražní ulice kvůli jejímu rozšiřování, přistoupila vsetínská radnice k uzavření jednoho jízdního pruhu na souběžné Smetanově ulici. Jedná se o 30 metrů dlouhý úseku mezi kříženími s ulicemi Nádražní (u polikliniky) a Na Kamencoch.

Uzavření parkoviště na autobusovém nádraží

Součástí proměny takzvaného přednádražního prostoru je také výstavba parkovacího domu. Kvůli ní je ale třeba zasáhnout do stávajícího autobusového nádraží, které s vlakovým sousedí. Jak to bude vypadat v praxi?

Archeologický průzkum rekonstruovaného náměstí ve Valašském Meziříčí; rok 2022
Valašská archeologie zažila výborný rok. Nálezy představí muzejníci na přednášce

V prostoru bývalé zbrojovácké železniční vlečky naproti autobusovému nádraží a připravovanému narovnání Nádražní ulice bude od 14. ledna trvale uzavřeno časové parkoviště na autobusovém nádraží a zrušeno první nástupiště nacházející se nejblíže Nádražní ulici. Autobusová stanoviště z něj budou přesunuta na nástupiště druhé.

Dlouhodobá uzavírka části Nádražní ulice

Od poloviny ledna až do konce příštího roku bude také kvůli stavbě parkovacího domu uzavřená komunikace na Nádražní ulici v úseku mezi kříženími s ulicemi Žerotínova (u restaurace Na Špici) a Nemocniční (u polikliniky).

Ilustrační foto.
Kvůli přestavbě nádraží přibývá v centru Vsetína dopravních omezení

V tomto prostoru a nejbližším okolí budou v uvedené době navazovat na opravu nádraží a stavbu parkovacího domu další investice: stavba podchodu pod Nádražní ulicí mezi Smetanovou obchodní galerií a aktuálně budovaným dopravním terminálem, narovnání Nádražní ulice, stavba okružní křižovatky u polikliniky a stavba nového autobusového nádraží v sousedství parkovacího domu a dopravního terminálu.

Doprava bude svedena na objízdnou trasu vedoucí po Smetanově ulici.

„V období ranní a odpolední špičky budou dopravu na křižovatce ulic Smetanova a U Hřiště, tedy v místě zvýšeného pohybu autobusů vyjíždějících z autobusového nádraží, řídit regulovčíci,“ informoval starosta Čunek.

Trvalé uzavření železničního přejezdu U Křivačkárny

Další z plánovaných novinek v okolí nádraží je nový podchod pod tratí v ulici U Křivačkárny (poblíž budovy VZP). I jeho výstavba si však vyžádá omezení. Od 17. ledna kvůli ní bude trvale uzavřen nynější železniční přejezd v místě budoucího podchodu.

Chodci a cyklisté budou muset využívat jinou trasu, která vede přes železniční přejezd na nedaleké ulici Štěpánská. Objízdná trasa pro automobily povede přes Lapač a po budoucí kolaudaci i od ulice Štěpánská po právě budovaném mostu přes Rokytenku vedle železniční trati (pouze pro osobní auta a dodávky).

Požár stavební buňky u vlakového nádraží ve Vsetíně
U vlakového nádraží ve Vsetíně hořela stavební buňka

„Železniční podchod by se chodcům měl otevřít na podzim letošního roku,“ doplnil starosta Čunek.

Mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková upozornila, že aktuální informace o vývoji všech investic souvisejících s přestavbou vlakového nádraží, přednádraží a zanádraží naleznou zájemci na webových stránkách města www.mestovsetin.cz.

„Tamtéž najdete například i situační mapy se vyznačenými úseky uzavírek a objízdných tras,“ doplnila Raszková.