Organizátoři museli kvůli nedostatečné sněhové pokrývce na hřebeni Vsetínských vrchů zrušit i náhradní termín startu přejezdu, kterým byla původně nadcházející sobota. „Dostal jsem informace o sněhových podmínkách od kolegů, kteří upravují na hřebeni běžecké stopy. Podle nich je hlavně v lesích sněhu nedostatek. Stopa se nedá připravit,“ vysvětlil Petr Woller.

Tím podle něj padl i druhý termín, ve kterém se mohl už sedmatřicátý ročník přejezdu Valašska na lyžích odehrát. Původně se mělo startovat patnáctého ledna. „To byla ale obleva a sníh nebyl vůbec žádný. Teď se sice opticky zdá, že je, ale nestačí to,“ řekl Woller s tím, že se pořadatelé to podobné situace dostávají zhruba jednou za tři až čtyři roky.

Zrušení běžkařského podniku rozesmutní nejméně dvě stovky lyžařů, kteří se každoročně na trať padesát kilometrů dlouhého přejezdu Vsetínských vrchů vydávají. „Jezdívají sem lidé až z Ostravska,“ poznamenal pořadatel.Strašák zrušení startu stále visí také nad dalším běžkařským závodem, Karlovskou padesátkou. Tu pořadatelé z původního konce ledna přeložili pro nedostatek sněhu až na 26. února.