V těsném sousedství konečně opravené a vodou naplněné přehradní nádrže hodlá obec zakoupit chatovou osadu pod hrází. „K podpisu smlouvy by mělo dojít v příštím týdnu. Od května by už měla chatová osada začít fungovat,“ uvedl včera starosta Zbyněk Fojtíček s tím, že tento záměr podpořilo obecní zastupitelstvo. Ve čtrnácti chatkách bude k dispozici šestapadesát lůžek, areál osady je oplocený. „K dispozici by měl být už tuto sezonu opět bufet, na jeho provozovatele vyhlásíme výběrové řízení,“ řekl Fojtíček.

Na příval turistů, rybářů i milovníků vodních sportů a plavání se připravuje také samotná přehrada. „Dosud ale stále likvidujeme následky kalamity. Jednak polomy v těsném okolí přehrady, ale musíme se ještě zbavit také naplavenin. Sezona bude zahájena, až přijedou první lidé. Voda v přehradě, ta je v pohodě,“ konstatoval hrázný.

Od června mají být na Bystřičce k dispozici také oblíbené loďky, jezdit by sem mohly opět školy na branné výcviky, jako tomu bylo naposledy zhruba před třemi lety. „Teď je ale ještě zima a na horách se místy dokonce lyžuje. Oficiálně otevřeme prvního června, zájemci už ale budou moci příjít v polovině příštího měsíce,“ uvedl Jiří Liebel, který půjčovnu loděk provozuje.

Na nadcházející sezonu je připraveno také letní kino vedle hotelu Klenov. „Provedli jsme pouze nezbytně nutné údržbářské práce, kupříkladu vyměnili poničené lavičky a provedli nátěry. Vše funguje, jak potřebujeme. Chybí nám ale peníze na to, abychom mohli výrazně změnit okolí kina, vylepšit sociální zázemí pro diváky i účinkující,“ doplnil Zbyněk Fojtíček.