Stal se jím místostarosta Rožnova pod Radhoštěm Václav Mikušek. Vedle něj zasednou v radě také starosta Valašské Bystřice Miroslav Martinek a starosta Prostřední Bečvy Radim Gálik.

Celkem osmnáct starostů a místostarostů obcí mikroregionu Rožnovsko na společném setkání také projednávalo rozpočet sdružení na příští rok. „Schválili rozpočet, který počítá s výdaji ve výši dvě stě čtyřicet čtyři tisíc korun,“ informoval mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Největšími položkami v rozpočtu jsou náklady na výrobu nových propagačních materiálů mikroregionu za padesát tisíc korun a spoluúčast na projektech, do kterých se sdružení v příštím roce zapojí. „Členové sdružení také odsouhlasili příspěvek mikroregionu na provoz lékařské služby první pomoci v Rožnově pod Radhoštěm,“ doplnil Gross.

Dalším bodem, o kterém představitelé obcí na Rožnovsku jednali, byl plán zimní údržby cyklostezky Bečva. „Diskutovali o možnostech úpravy stezky na strojovou stopu pro běžkaře,“ uvedl Gross. Dohodli se na prozatímní úpravě stopy od hranice katastru Dolní Bečvy po konec Zubří s tím, že další úpravy budou řešit s obcemi sousedního mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko tak, aby trasa pro běžkaře plynule navazovala ze Zubří přes Zašovou až do Valašského Meziříčí. „To ovšem bude platit pouze za dostatečných sněhových podmínek a také pouze v případě, že chodci nebudou vytvořenou stopu ničit,“ uzavřel Gross.