„Naše hotely Lanterna a Horal jsou na podzimní prázdniny už zcela vyprodané. Zájem byl zhruba stejný jako v minulých letech. Mile nás to překvapilo s ohledem na stále sílící trend, kdy si lidé rezervují pobyty až na poslední chvíli, nezřídka pár hodin před příjezdem,“ potvrzuje Martina Žáčková z Resortu Valachy Velké Karlovice.

Soud. Ilustrační foto.
Soud se zabývá tlačenicí na diskotéce ve Slušovicích, obžalovaný vinu odmítl

Podle ní se potvrdilo, že u atraktivních termínů hosté raději nenechávají nic náhodě a objednávají si je s větším předstihem.

Podobně velký zájem je také o termín 17. až 19. listopadu, kdy bude víkend prodloužený o páteční státní svátek.

Vyprodáno. Šance na Vánoce a silvestra

„Ve Spa hotelu Lanterna už máme plno, ve Wellness hotelu Horal zbývá jen pár pokojů a je jasné, že i tento termín bude vyprodaný,“ dodává Žáčková.

S vánočními a silvestrovskými termíny mají zájemci ještě šanci. Ty se v resortu obsazují pomaleji než v minulých letech.

Krematorium zvířat Zlín ve Slušovicích - exteriér.
Ve Slušovicích otevřeli krematorium zvířat, nabízí pietní rozloučení s mazlíčky

„Zde se naopak více projevuje onen trend pozdějších rezervací. Navíc letošní podzim je extrémně teplý a lidé každoročně začínají řešit tyto pobyty až v okamžiku, kdy se venku ochladí,“ vysvětluje Martina Žáčková z Resortu Valachy Velké Karlovice.

Rovněž v hotelu Troyer, který se nachází v obci Trojanovice, 400 metrů od lanovky na Pustevny, mají pokoje na podzimní prázdniny vyprodané.

„Standardně jako každý rok je o podzimní prázdniny  enormní zájem  a vyprodáno je už v průběhu léta,“ potvrzuje manažerka hotelu Mária Kociánová. Silvestrovský pobyt v malebném podhůří Beskyd si ještě klienti koupit mohou, v hotelu zbývají poslední volné pokoje.

Končící podzim v Beskydech si užijete i v hotelu Duo na Horní Bečvě

Pohodu Valašska, rázovité místní obyvatele, pohostinnost, výborné jídlo, valašskou slivovici a pozitivního ducha místa. To vše avizuje na internetový stránkách hotel Duo a upozorňuje na poslední volná místa i pestrý program během celého pobytu. Hosté si užijí drakiádu pro celou rodinu, lampionový průvod a uspávaní broučků.

Pokud rodiny svůj pobyt na horách rezervovat nestihly, mohou podzimní prázdniny vyplnit výlety do okolí, návštěvou aquaparku, kina nebo prostě jen trávit čas s rodinou doma. A třeba si dají předsevzetí pro příští rok, že rezervaci nenechají na poslední chvíli.

Plavební komora ve Spytihněvi prochází generální opravou.
Od vrat až po značení. Plavební komora ve Spytihněvi prochází generální opravou

Vyhlídka počasí do středy 25.10. 

Zpočátku většinou polojasno, ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Během období bude od západu přibývat oblačnost a postupně místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 3 stupně Celsia, nejvyšší denní teploty vystoupají na 13 až 18 stupňů Celsia.

Dlouhodobá předpověď 

Období od poloviny října do konce první listopadové dekády mělo být teplotně normální. Na přelomu října listopadu se očekává počasí s méně srážkami, než je obvyklé pro toto roční období. Počasí v příštích čtyřech týdnech, tedy od 16. října do 12. listopadu jako celek meteorologové očekávají srážkově průměrné.