A to i přestože změny příliš v lásce nemá, jak sama přiznává.

Dnes věnuje svůj čas převážně jednomu ze svých koníčků, vínu.

„Původně jsem chtěla studovat pedagogickou školu. To mi však komunistický režim neumožnil. Přesto jsem nakonec sedmnáct let učila,“ prozrazuje pravnučka Antonína Matalíka (známý lidový muzikant na Valašsku z první poloviny 20. století, pozn. redakce).

Když potkala svého druhého muže, rozhodla se s ním a se svou dcerou odstěhovat do Holandska, odkud její manžel původně pochází. „Nejdříve jsem z odjezdu nadšená nebyla. Nakonec to však dopadlo tak, že se mi zase nechtělo vracet se zpět. Změny totiž ráda nemám. Na druhou stranu díky nim získávám zkušenosti,“ vysvětluje čtyřicetideví­tiletá žena.

Po návratu z Nizozemska se jako členka zastupitelstva ve Valašském Meziříčí věnovala veřejnému životu. Mimo to se stala také vedoucí nově vzniklé agentury Via. „Měla jsem na starosti i novou meziříčskou galerii Sýpka. Podařilo se nám získat peníze na řadu projektů a také galerii rozjet. Jsem na to hrdá. Na druhou stranu mě překvapilo, jak se někteří lidé chovají, když se domnívají, že mají moc,“ vzpomíná na roky strávené v agentuře.

Z té se nakonec rozhodla odejít a otevřela si vlastní vinotéku.

Víno je totiž dlouhá léta jejím koníčkem. „Začalo to návštěvou Valtic. Postupně jsem se naučila ve víně orientovat. Fandím hlavně moravským lahvovým i sudovým vínům, ale v obchodě mám také francouzská, chilská a italská vína,“ prozrazuje.

O podnikání měla původně trochu zjednodušené představy, i když studovala ekonomii a ve světě obchodu nebyla nováčkem.

„Zakouším na vlastní kůži, jaký je život živnostníka. Proto si také vážím lidí, kteří v podnikání dosáhli úspěchu,“ dodává.

Jako výhodu vidí to, že vstoupila do již zavedeného podniku.

Na vavřínech však neusíná a snaží se, aby obchod ještě více prosperoval. „Mým kapitálem, který jsem do podnikání přinesla, byl především můj dlouhodobý zájem o víno. Snažím se vytvořit pro lidi takové prostředí, kam by se rádi vraceli,“ prozrazuje své záměry.

Mezi zákazníky, kteří její vinotéku navštěvují, jsou nezkušení konzumenti vína, ale i poučená veřejnost. „Pořádáme také různé akce. Jednou z nich je například Víno pro zdraví,“ uzavírá s tím, že hroznový mok doporučují v menším množství i kardiochirurgové.