Pokud doporučení radních schválí zastupitelé, měla by Městská prádelna a čistírna změnit majitele prostřednictvím přímého prodeje. „Respektujeme doporučení nového představenstva firmy, které tuto metodu považuje za nejvhodnější,“ uvedl starosta Jiří Částečka.

Představenstvo má do konce března příštího roku připravit návrh kroků směřujících k tomuto cíli. Odbor majetkové správy města bude zároveň pracovat na narovnání vlastnických vztahů vůči pozemkům a celkovém ocenění podniku. „Nový vlastník firmy by měl vzejít z obchodní soutěže,“ doplnil mluvčí města Josef Beneš.

Roznodnutí radnice prodat prádelnu a čistírnu vyvolalo u přibližně čtyřiceti zaměstnanců obavy ze ztráty zaměstnání. „Prádelna i čistírna se už jakž takž rozeběhla. Byla by škoda, kdyby z nich vznikly třeba sklady,“ posteskl si údržbář Josef Kopecký, který je zároveň členem dozorčí rady společnosti.

„Všichni máme strach,“ dodal Kopecký s tím, že průměrný věk zaměstnanců je kolem pětačtyřiceti let a zejména ženy by těžce hledaly novou práci. Špatné ekonomické výsledky pravděpodobně vyústí v odprodej také ve společnosti Technické služby Valašské Meziříčí a Městské lesy a zeleň.

„Máme zájem je v první fázi ozdravit. Prodej by měl následovat až poté, co tato snaha selže,“ konstatoval starosta.