Jak uvedl místostarosta města Lubomír Gajdušek, žadatelům o dotaci bude z programu hrazeno až sto procent nákladů na výplaty. „Přijatý pracovník ale musí být registrován úřadem práce,“ podotkl Gajdušek. Dotace je přitom přidělována na dobu šesti až dvanácti měsíců maximálně do výše třinácti a půl tisíce korun. „O tyto náklady se rovným dílem dělí město a úřad práce,“ vysvětlil Pavel Pelc, ředitel Společnosti pro komunitní práci, která má grantové programy města na starosti.

V minulých letech vzniklo díky této podpoře ve vsetínských organizacích celkem sedmnáct nových pracovních míst. „Například v mateřském centru Sluníčko, v Charitě, Diakonii, v denním stacionáři Naděje a v dalších, neziskových organizacích,“ řekl Pelc.

Jak vysvětlila vsetínská starostka Květoslava Othová, o dotaci na nového zaměstnance si může požádat každá nezisková organizace se sídlem nebo pobočkou ve Vsetíně, která prokáže, že podala žádost na vytvoření nového pracovního místa do jiného grantového programu. „Touto podmínkou chceme přimět organizace, aby více využívaly i jiných zdrojů, než jen městských,“ vysvětlila Othová s tím, že žádosti je možno podávat do konce června.

„Podpora zaměstnanosti je jednou z priorit Vsetína, v němž je dlouhodobě nadprůměrná míra nezaměstnanosti,“ sdělila mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Snížit počet lidí bez práce je podle ní smyslem budovaných průmyslových zón i právě vznikajícího podnikatelského inkubátoru, který je zapojen do řady evropských programů na podporu zaměstnanosti.