„Očekáváme, že na Moravu bouřky dorazí přibližně kolem druhé hodiny v noci. Za hodinu by mělo spadnout až dvacet milimetrů srážek, což je poměrně hodně,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Dodala, že oproti minulému pátku by měla být bouřka mírnější, protože sem přijde až v noci kdy už je poměrně chladno. „To ale neznamená, že by ji měli lidé podceňovat. Přinese sebou totiž radikální ochlazení a také rapidně poklesne tlak. To je pro starší lidi a kardiaky nebezpečné,“ vysvětlila Honsová. Teplota by podle ní měla klesnou téměř o deset stupňů. Zatím co dnes odpoledne by měla na Zlínsku vyšplhat až k osmadvaceti stupňům, zítra to má být pouhých šestnáct.

Při páteční bouřce spadlo na Zlínsku třicet mililitrů srážek, intenzita větru byla stejná jako se očekává na dnešní noc. Kvůli bouřce zaznamenali hasiči zvýšený počet výjezdů. Jednalo se vesměs o popadané stromy a větve na cestách. Nejvážnější situace byla v sobotu ve Zlíně kdy po páteční bouři spadl strom na rodinný dům a zasáhl i dráty elektrického vedení.

„Na dnešní večer jsme obdrželi varování od Českého hydrometeorolo­gického ústavu o hrozících bouřkách. Jsme na ně připravení. Oproti minulým letům se můžeme spoléhat na pomoc nově vybavených sborů dobrovolných hasičů,“ uvedl mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček. Podotkl, že tak alespoň profesionální hasiči nejsou oslabeni odklízením popadaných větví a jsou v pohotovosti pro případ, že se stane něco akutního.