Adéla Kotrlová z Velké Lhoty běžela stovku závodně poprvé, a hned dvakrát. „První pokus mi vcelku vyšel, ale řekli jsme si, že když to pravidla dovolují, zaběhnu si tréninkově i ten druhý. V něm jsem byla rychlejší, zato jsem hůře zapojovala hadice,“ srovnává jednadvacetiletá hasička.

Požární útok má však raději, protože jí připadá akčnější. V jejich ženském týmu zastává pozici strojníka. Obsluhuje čerpadlo, zapojuje savici a „žene“ vodu dopředu.

Postup do okresního kola měly předem jistý, neboť jejich jediným soupeřem v kategorii bylo družstvo Vidče, náležející do jiného okrsku. „Při útoku jsme byly trochu nervózní,“ připouští Kotrlová.

„Zamotaly se nám hadice, a proto jsem musela s vodou počkat, aby to holkám neublížilo. Přesto jsme se snažily být v pohodě, abychom zaběhly všechno, jak máme,“ vysvětluje Kotrlová.

Do okresního kola, které proběhne 15. června na letním stadionu ve Valašském Meziříčí, kromě žen z Velké Lhoty postoupili muži do 35 let z Juřinky a Velké Lhoty a jejich starší kolegové z Lešné.