Stroj pracoval na hlavním silničním tahu. Hořet začal krátce po půl třetí. „Příčinou požáru byla technická závada na tepelném čidle, které hlídá zásobník stroje před přehřátím asfaltové směsi,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle něj k ohni vyrazili hasiči z Valašského Meziříčí. „Před jejich příjezdem se snažili plameny uhasit dělníci, kteří k tomu použili ruční přístroj,“ sdělil Mitáček s tím, že rychle se rozhořívající oheň jim ale nedal šanci se přiblížit.

Likvidaci požáru tedy převzali hasiči, kteří na místo dorazili do pěti minut. „Cílem bylo nejen rychle uhasit plameny, ale hlavně ochladit dvě nádrže na propan-butan, které zásobují hořáky k předehřátí silnice,“ vysvětlil Mitáček. Oheň se podařilo hasičům zdolat za sedmdesát minut.

V době zásahu byla silnice zcela uzavřena a dopravu odkláněli převážně pracovníci správy silnic. „Šedesátitunový stroj byl po požáru nepojízdný. Způsobená škoda byla zatím vyčíslena na pět milionů korun,“ doplnil Mitáček. Podle něj není vyloučeno, že bude ještě vyšší.