Lidem v ulicích rozdávali brožury a ve třech základních školách uspořádali přednášku s názvem Pravda o drogách, kterou si poslechlo na 450 žáků.

„Děti nemají dostatek informací o drogách. Dokud je budeme jen strašit, získají informace pouze od starších spolužáků, případně od dealerů, kteří jim budou tvrdit, že jedna dávka neuškodí, bude se jim lépe učit a nebudou tolik vystresovaní. A to je pro ně lákavé,“ vysvětluje Pavel Mudra z pořádajícího spolku Řekni ne drogám – řekni ano životu.

Podle statistik má v Česku za sebou marihuanovou zkušenost dvakrát více lidí, než jinde v Evropě.

„Navíc se snižuje věková hranice pro experimentövání s drogami. Jedenáctileté děti nám píší, že přestanou kouřit marihuanu nebo že už rok berou pervitin a nevědí, co s tím mají dělat,“ poukazuje Mudra.

Cyklo-běh, pořádaný u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadne na 26. červen, skončí příští pátek v Praze. Jeho účastníci během deseti etap ujedou přes 1 100 kilometrů. V hlavním městě předají zástupcům Senátu listinu s podpisy zástupců průjezdních měst, podporujících myšlenku Česka bez drog.