O vině soud prozatím nerozhodl. Konečný verdit padne koncem dubna

Obviněný se brání: nešlo o obchod

Rozvedený otec dvou nezletilých dětí údajně v průběhu druhé poloviny minulého roku v několika desítkách případů různým lidem nabízel a prodával pervitin. „Byla mezi nimi i nezletilá Lenka Kotrlová, která měla v té době teprve patnáct let,“ zdůraznila Matochová.

Hirsch se přiznal, že sám pervitin bral a s několika dalšími narkomany si jej vzájemně bezplatně poskytovali. Nešlo prý o obchod. „Lence Kotrlové jsem ale nikdy žádný nedal ani neprodal,“ hájil se před soudem Hirsch.

Odsouzený dealer v roli svědka

Naopak svaloval vinu na dnes již uvězněného Jiřího Nauše z Valašského Meziříčí, jehož byt sloužil jako jakési doupě narkomanů a se kterým nezletilá dívka krátce bydlela. „Nesouhlasil jsem s tím, aby jí Nauš drogy dával právě proto, že je mladistvá,“ tvrdil Hirsch.

Teprve devatenáctiletý Jiří Nauš byl počátkem března odsouzen k nepomíněnému dvouletému trestu právě za to, že Kotrlové nejméně sedmkrát sám pervitin dal. U soudu byl včera jako svědek.

Dívka kvůli droze okrádala rodiče

Sama Lenka Kotrlová před senátem potvrdila, že od Hirsche drogy dostala. „Pervitin mi prodal asi ve třech případech,“ uvedla Kotrlová.

Přiznala také, že peníze na drogy si pod různými záminkami vyžádala od rodičů nebo jim je přímo kradla.

Konečný verdikt o vině či nevině obžalovaného Daniela Hirsche včera v soudní síni nepadl.

Rozsudek prozatím nepadl

Předsedkyně senátu případ odročila. „Je třeba ještě vyslechnout další svědky a také si vyžádat soudní spis od Okresního soudu v Novém Jičíně, kde je Hirsch obžalován z jiné trestné činnosti,“ vysvětlila Matochová.

Rozhodnutí by tedy mohlo padnout 28. dubna, kdy se bude případ u okresního soudu znovu projednávat