Každého z příchozích přitom do areálu přitáhl někdo jiný. „Původně jsem přišla hlavně na Evu Pilarovou. Její písničky mám ráda a poslouchám je už od mlada," vysvětluje Marta Zelenková. Nakonec ji však program zaujal natolik, že na svém místě zůstala i při koncertování Michala Hrůzy. „Je hodně sympatický a navíc má hezký hlas," usmála se žena.

Michal Hrůza přilákal také dvaadvacetiletou studentku Hanu Veselovskou. „Kromě něj se ale hodně těším i na Čankišou nebo Sto zvířat. Letošní program mě opravdu nadchl," pochválila výběr interpretů mladá fanynka.

Na začátku hraní bývalého frontmana skupiny Ready Kirken lidé pouze zdatně pohupovali nohami, v závěru bylo už vše jinak. Před pódium se vrhli první odvážlivci, k nebi se zvedly tleskající ruce. U hitu Zejtra mám se před hrající kapelou vlnily skupinky nadšenců různého věku. Z laviček notně povzbuzovali i další, kteří si alespoň stoupli a společně se zpěvákem zpívali slova notoricky známé písně.

Pohodu a oddechovou atmosféru si na akci pochvalovala i ředitelka pořádající rožnovské kulturní agentury T-klubu Lenka Vičarová. „Přišli úžasní lidé a skvělé byly i kapely. Pokaždé tu zavládne pohoda," nešetřila chválou.

Dění na jevišti podle ní dokonale doplnilo také prostředí amfiteátru. „Je to tu vždy poetické. Kolem je zeleň a stromy, takže na psychiku nepůsobí jen hudba. Člověk si tu skvěle odpočine," dodala.

Valašské folkrockování je podle pořadatelky také dobré na udržování kontaktů s lidmi, kteří se přes rok jen tak nepotkají. Jediné, co podle Vičarové mohlo být o něco lepší, byla návštěvnost. „Nevím, čím to bylo, ale letos přišlo méně lidí než obvykle. Počasí přitom bylo skvělé, kapely hrály na čas a každý umělec si našel své publikum," podotkla.