Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Posudek experta potvrdil chyby ve stavbě vytížené křižovatky U Janíků v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm - Rekonstruovaná křižovatka U Janíků v Rožnově pod Radhoštěm je postavená špatně. Skutečnost, na kterou upozorňovali řidiči a také vedení města, potvrdily nyní výsledky expertního posudku. Na žádost investora stavby, kterým je Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), audit zpracovalo VUT Brno.

22.4.2016
SDÍLEJ:

Hlavní křižovatka v Rožnově pod Radhoštěm.Foto: DENÍK/Jan Karásek

SLEDUJEME Stavbu křižovatky v Rožnově pod Radhoštěm

Zpracovatel posudku nalezl ve stávajícím stavebním řešení zatím nedokončené frekventované křižovatky na vjezdu do Rožnova několik problémů.

K největším patří odbočení z hlavní Meziříčské ulice na ulici Nádražní, které přináší problémy především řidičům nákladních automobilů a autobusů. „Odbočení ve směru do města je ostré. Autobus nemá takový rejd a je dlouhý. Řidič si proto musí složitě nadjíždět," popsal nedávno vedoucí meziříčské provozovny společnosti ČSAD Vsetín Aleš Růčka.

Z posudku experta vyplývá, že stavebníci udělali vjezd ulice Meziříčské široký jen 8,9 metru, zatímco v projektové dokumentaci je zakreslena šířka devět a půl metru.

„Pokud by byla stavba v tomto místě provedena podle projektové dokumentace, umožnilo by to zřízení třetího jízdního pruhu," zhodnotil autor posudku Michal Radimský.

Připomněl také, že v minulosti bylo odbočení z ulice Meziříčská do ulice Nádražní vyřešené samostatným by- passem. Ten v projektové dokumentaci i stavbě samotné nahradil pruh pro odbočení vpravo.

Vedení rožnovské radnice už dříve volalo po navrácení by-passu. Odborný posudek jej ale nedoporučuje. „Toto řešení (odbočovací pruh) je vhodnější než původní bypass jak z pohledu kapacity křižovatky, tak z pohledu bezpečnosti dopravy, jelikož náhradou by-passu došlo k redukci počtu kolizních bodů. Zřízení plnohodnotného by-passu není možné s ohledem na omezený prostor zejména na ulici Nádražní," uvedl expert.

Další problémy odhalil posudek také při odbočování vlevo v opačném směru, tedy z Nádražní ulice do Meziříčské. I v tomto případě je skutečná šířka výjezdu z křižovatky ulicí Meziříčská mezi obrubami o pár centimetrů užší, než stojí v projektu.

Největší dopad to má opět na nákladní soupravy a autobusy. „Řešením může být odsunutí přechodu pro chodce dál od křižovatky a zkrácení dělicího pásu, případně provést konec pásu z přejízdných obrub, aby umožnil pojíždění návěsových souprav a autobusů," zhodnotil Michal Rudimský. V posudku dále upozornil také na nevyhovující šířkové poměry samotné ulice Nádražní.

Podle starosty Rožnova pod Radhoštěm Radima Holiše audit jen potvrdil to, na co už předtím vedení města upozorňovalo a čím také ŘSD zpracování posudku zadávalo.

S vedením zlínské Správy ŘSD se první muž rožnovské radnice sešel včera. „Ředitelství nám předložilo návrh řešení ulice Nádražní, který obsahuje velmi razantní změnu v šířkových poměrech ulice, tedy s rozšířením až o dva a půl metru," prozradil po jednání Radim Holiš. Dokonce v nové podobě zbude místo i na průjezd pro cyklisty, a to v obou směrech.

Starosta ubezpečil, že návrh také předpokládá zásadní úpravu kritizovaného pravého odbočení od Valašského Meziříčí směrem na Nádražní ulici do centra města. „Tato varianta nepočítá s odbočením, které tam bylo původně (samostatný by-pass pozn. redakce), ale navrhuje razantní rozšíření komunikace tak, aby podle ujištění ŘSD i projektanta nedocházelo k situacím, které jsme rozporovali," řekl starosta Rožnova.

Navržené změny podle něj neprodlouží termín dokončení celé stavby a nebudou ani hrazené z městských peněz. Rožnované se s připravovanými úpravami křižovatky budou moci seznámit na veřejném kontrolním dnu, který se koná ve středu 4. května od 9 hodin ve velké zasedací místnosti rožnovské radnice.

Vedení města také pokračuje v přípravě plánovaného pravého odbočení ve směru z centra města na nábřeží Dukelských hrdinů takzvaného městského by-passu. Toto odbočení bude v souladu s dohodami z března 2015 ze svého rozpočtu financovat město Rožnov.

V současné době probíhá nabytí právní moci územního rozhodnutí a město předpokládá, že v průběhu května požádá o stavební povolení.

Autor: Michal Burda

22.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby na Třebíčsku.
SLEDUJEME ON-LINE
51

Odpoledne začínají volby do Sněmovny

Ilustrační foto.

Valaši volí na zámku i ve hvězdárně. Volební komise navštíví i nemocnice

Všechny karty na stůl. Zde jsou priority hlavních politických stran

Volby jsou tu. Pokud ještě nejste rozhodnutí, které straně dáte dnes či zítra svůj hlas, superdebata Deníku by vám mohla nabídnout řešení. Kandidáti deseti hlavních stran a hnutí včera představili klíčové priority svých programů.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Na úklid spadaného jehličí a listí pořídili nové stroje

Dva ruční benzinové stroje na úklid spadaného listí a jehličí pořídily městské Technické služby ve Valašském Meziříčí.

Podívejte se, jak pracovali poslanci, kteří se ucházejí o vaši přízeň

FOTOGALERIE / Celkem jedenáct poslanců ze Zlínského kraje bude v pátek a v sobotu usilovat o obnovení svého mandátu. Nově mezi nimi bude i Kristýna Zelienková, která byla zvolena v minulých volbách ve Středočeském kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení