Vedení radnice bude o situaci ve Vsetíně jednat se zástupci České pošty v příštím týdnu.

„Problém ztrátovosti České pošty, který nyní řeší vláda zavíráním poboček, začal v období, kdy se stát nesmyslně zbavil výdělečných činností, které pošta vykonávala a nyní je proto provozují soukromé společnosti. Jde například o hojně využívané komerční služby jako je „balíkovna“ a „zásilkovna“. Pošta by měla být primárně službou pro občany a měla být dotována ze ziskové činnosti, kterou již bohužel neprovozuje,“ řekl starosta Jiří Čunek.

Podle starosty není zrušení tří poboček pošty dobrou volbou.

„V minulých dnech jsem se o tom osobně přesvědčil na hlavní pobočce, kde jsem čekáním na vyzvednutí doporučeného dopisu strávil 26 minut, podotýkám, že to bylo mimo špičku,“ uvedl Jiří Čunek.

Zrušená pošta ve Valašském Meziříčí - J. K. Tyla
Ve Valašském Meziříčí zavře pošta tři pobočky, zůstane jediná

Pošta na Ohradě je nejvytíženější pobočkou České pošty na Vsetíně, neobsluhuje pouze místní obyvatele, ale ve velké míře také dojíždějící z okolních obcí.

„Její zrušení není dobrou volbou také z dopravního hlediska. Dojezd na tuto poštu nezatěžuje centrum, které je momentálně sužováno nutnými uzavírkami v souvislosti s výstavbou nádraží a Rampy mostecká. S tímto jdeme do jednání s Českou poštou, které proběhne příští týden, “ dodal starosta.