Jak je to s tím životem? Překvapilo vás něco s příchodem do parlamentu?

Překvapilo mě úplně všechno. Představy jsem určité měl. Ale první pocity byly zcela jinde. Vstupem do sněmovny se mi život po všech stránkách obrátil totálně naruby.

V čem?

Nic nefunguje jako dřív. Dosavadní zvyklosti, pracovní i ty osobní, jsem musel od základu změnit.

Jste členem zdravotního výboru a výboru pro sociální oblast. Můžete v této oblasti přinést konkrétně něco nového, zásadního pro vsetínský region?

To už dnes možné není. Dříve bylo takzvané porcování medvěda. Tak se dalo pomoci konkrétní věci. Mohu ale přenášet problémy a zkušenosti z regionu a podpořit něco, co se tady řeší.

Můžete to trochu upřesnit?

Někteří poslanci, zejména ti, kteří poslancují delší dobu, se od reálného života trochu vzdálili. Je dobré proto do jednání vnášet něco ze skutečného života a praxe. O to se snažím.

Mohl byste to, prosím, specifikovat?

Začíná se projevovat nedostatek lékařů. Týká se to i Vsetínska. Když se podíváte na demografický vývoj, pak jich bude ubývat ještě víc. Také lékaři stárnou a odcházejí. Avšak mladí, mnohdy i z objektivních příčin, odcházejí po studiu do zahraničí. Nejde jim jen o peníze, ale také o možnosti dalšího vzdělávání. Tady je problém. Snažím se být nápomocen ke změně zákonů tak, aby se odliv lékařů zastavil.

Vraťme se do komunální politiky. V posledních dnech se o vás na veřejnosti hovoří jako o jednom z možných a rozhodujících na kandidátní listině ANO pro vsetínské komunální volby…

To je velmi předčasné. Nevím, kde mají tyto informace původ. Nikdy jsem nebyl a nejsem členem žádné politické strany. Nejsem rozhodnutý, zda se budu o post vsetínského zastupitele ucházet.