Nad Valašskou Bystřicí přímo na vrcholu kopce totiž nechal postavit stylový myslivecký posed, který mohou využít turisté z širokého okolí k rozhledu do kraje. „Posed jsme vyrobili svépomocí, je stylový z hrubě opracované kulatiny. Je přístupný veřejnosti. Takže kdo chce, může se přijít podívat,“ pozval Silvestr Mikuláštík. Pohled do krajiny, který se z Búřova naskýtá, je opravdu pohádkový.

„Když se podíváte dokola, tak jako jediný kopec není na vrcholku zalesněný. Rozhled je celých 360 stupňů,“ ukázal výrobce posedu. Za hezkého počasí tak mohou šťastlivci spatřit například Praděd a Ostravu. Z okolních kopců je jako na dlani Radhošť, Javorník, Ostrý, Klenov, Vsacký Cáb, Ptáčnice nebo Tanečnice. A jak se na Búřov dostat? „Od Vsackého Cábu vede hřebenová turistická trasa na Rožnov.

Jde se po červené značce. Búřov je od Cábu asi čtyři kilometry,“ doplnil Mikuláštík. K nádherné vyhlídce patří především v létě také hezké posezení. V sobotu poprvé proto mohli zájemci strávit příjemný letní večer na historicky 1. ročníku Posezení u posedu. Nechyběla muzika ani ohňostroj.