Knihovna, která soutěž vyhlašuje co dva roky, přijímala letos práce ve čtyřech kategoriích – poezie, próza, komiks a příspěvek ze světa internetu (blog).

„Sešlo se dost prací, měli jsme co číst a nenudili jsme se u toho. Ta díla měla úroveň,“ chválil předseda tříčlenné poroty Pavel Kotrla.

Kromě předsedy zasedly v porotě také Lenka Plačková a Lucie Strbačková. Nejlepší díla vybírala hodnotící komise z celkového počtu téměř čtyřiceti přihlášených soutěžících.

Zvláštní ocenění udělila porota v kategorii blog Heleně Večerkové. Své komiksy zaslali do soutěže vesměs žáci vsetínského Masarykova gymnázia. Nejvíce pobavil kreslený příběh Denisy Čermákové. Druhé místo obsadila Adéla Filipová, na třetí příčce skončila Vendula Mikešová.

V kategorii próza a poezie měla porota těžké rozhodování. Třetí místo nakonec získal David Jahoda s prací nazvanou Konec.

„Autor zvolil zajímavé téma vztahující se k minulosti tohoto kraje. Navíc se nám líbila práce s nářečím,“ zhodnotil předseda poroty Pavel Kotrla. Kompozičně propracovaná Hra o moc od Kateřiny Čevelové zaujala porotu mimo jiné pěkně vystavenými dialogy. Studentka vsetínského gymnázia si díky tomu vysloužila stříbrnou příčku. Přišla mi na školní mejl pozvánka k účasti v soutěži. Píšu už dva roky, je to můj koníček. Říkala jsem si proč to nezkusit,“ radovala se z pěkného umístění Kateřina Čevelová.

Vítězkou kategorie próza se stala Pavlína Trličíková s příběhem nazvaným R 583. Celý se odehrává ve vlaku a porota ocenila zejména vtip a imaginaci.