Součástí akce byly soutěže klobás a valašských frgálů.

„Nejvíc frgálů bylo tvarohových, letos téměř polovina, dále hruškových, makových a ořechových. Zajímavostí byl frgál ze švestek a takzvané zavíjané frgály, tedy koláče potažené shora ještě vrstvou těsta. Ve výsledném hodnocení dominovaly koláče makové, které obsadily tři z prvních pěti míst," uvedla Zuzana Vašutová, vedoucí Spa hotelu Lanterna, který soutěž pořádá.

Šestičlenná porota v čele s předsedou Ladislavem Frgalem hodnotila vzhled a chuť frgálů i dodržení správných parametrů.

„Všechny frgály byly vynikající, máme to jako porota rok od roku těžší. Zvláště vzhled a tvar koláčů již mají pekařky vychytané, obtížně se hledají rozdíly. Rozhodující bývá až poměr těsta a náplně na řezu a pak samozřejmě chuť," konstatoval předseda poroty Ladislav Frgal.

Vítězka Milena Borošová prozradila, že ačkoli žije v sousední obci Karolinka, soutěže frgálů se účastnila vůbec poprvé. „Frgály peču dvacet let, ale jen pro rodinu, výhru jsem nečekala," svěřila se jednapadesátiletá vítězka, která pracuje jako hlavní kuchařka v karolinské základní škole.

„Mám vlastní recept, který jsem si během let různě upravovala a vylepšovala. Používám vajíčka z vlastního hospodářství a domácí mák od známých," svěřila se šťastná vítězka.

Soutěž frgálů je tradičně vrcholem Karlovského gastrofestivalu. Podle odhadů byla jeho návštěvnost obdobná jako loni, kdy akci za víkend navštívilo 40 tisíc lidí.

„Byli jsme na nápor připraveni, posílili jsme parkování, kyvadlovou dopravu i místa k posezení na všech gastro zastávkách," řekl ředitel gastrofestivalu Tomáš Blabla.

Gastrofestival nabídl ochutnávky specialit a regionálních produktů na třinácti gastro zastávkách u místních hotelů a penzionů, farmářský trh, frgálovou manufakturu, řemeslný jarmark a doprovodné programy pro dospělé i děti.

Velký zájem byl také o degustace pro milovníky vysoké gastronomie, Michelinskou galavečeři a oběd. Uskutečnil se též 
3. ročník soutěže o nejlepší klobásu. Zvítězil Jiří Krist z Ratíškovic s vepřovou klobásou.