Pořadatelem automobilové soutěže je JT Rally Team Vsetín. Pozornost členů organizačního týmu se během příprav zaměřuje především na na bezpečnost diváků. „Letošní ročník Valašské rally je součástí šestidílného kalendáře podniků zařazených do české Rallysprint série. Připravujeme ji rovněž jako Memoriál Jiřího Sedláře," uvedl ředitel rally Rudolf Kouřil.

Zařazení Valašky do kalendáře významných podniků České republiky je podle něj předpokladem kvalitního motoristického klání v regionu. „Nelze vyloučit, že Valašku využije i některý z jezdců absolutní české rallyové špičky k testování před startem mistrovství republiky. To začne čtrnáct dní po Valašce," řekl předseda organizačního výboru letošní Valašské rally Jaromír Tomaštík.

Rally zahájí společenské akce

Program 35. ročníku Valašské rally zahájí vyhodnocení dětské výtvarné soutěže nazvané Nakresli rally. Pořadatelé ji připravují ve spolupráci se Základní školou Vsetín-Sychrov. „Ceny dětem předá i některý z jezdců známý nejen z rychlostních zkoušek, ale také ze showbyznysu," slibuje šéf organizačního výboru.

V předvečer rally se pak v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí uskuteční její společenské zahájení.

„Po skončení se náměstí ve Valašském Meziříčí stane svědkem slavnostního startu," dodal.

Přijede česká soutěžácká špička

Ostrý start do rychlostních zkoušek je na programu 35. ročníku Valašské rally 16. dubna v Kopřivnici. Odsud se vydají soutěžní posádky na trasy rychlostních zkoušek. Jsou celkem čtyři a každou absolvují jezdci dvakrát.

Na soutěžní posádky a diváky čeká absolutní novinka. „Jeden z rychlostních testů se pojede na zkušebním okruhu Tatry v Kopřivnici. To slibuje pro jezdce hodně práce a pro diváky adrenalinovou podívanou," těší se Tomaštík.

Na Novojičínsku absolvují posádky ještě jednu erzetu a další pak v okolí Valašského Meziříčí.

„Tady už nepůjde o zcela nové rychlostní zkoušky. Zařazeny jsou ale do nich nové úseky, kde se ještě nikdy nejelo," prozradil předseda organizačního výboru 35. Valašské rally Jaromír Tomaštík.

Ústředním bodem pořadatelského snažení je bezpečnost soutěžních posádek a diváků.

„Jde o to, aby měli diváci odkud rally co nejbezpečněji sledovat. Po celé trati proto připravujeme divácká místa. Počítáme však i s pomocí opravdových fanoušků rally, kteří dokáží nepoučitelné a nezodpovědné návštěvníky rally usměrnit," vyzval hlavní činovník pro bezpečnost rally Alexandr Póč.

Aktuální informace o přípravě Rocksteel – 35. Valašská rally 2016 lze najít na www.valasskarally.eu.

Záštitu nad letošní Valašskou rally převzali předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček, poslanec Parlamentu České republiky Petr Kořenek, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a starosta města Valašské Meziříří Robert Stržínek a místostarostka města Yvona Wojaczková.