„Na našem pracovišti je pomocí ní vyšetřili již více než devatenáct set pacientů,“ shrnul využití moderního přístroje za uplynulý (necelý) rok Tomáš Tejkl, vedoucí radiologický laborant Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

V úvodu zmíněná délka vyšetření na magnetické rezonanci závisí na vyšetřované oblasti a případném onemocnění. Velmi důležitá je podle zdravotníků také spolupráce pacienta. U některých vyšetření je nutná aplikace kontrastní látky nitrožilně, která přispívá ke zpřesnění diagnózy.

„Jedním z vyšetření, které provádíme na našem pracovišti, je MR angiografie. Výhodou tohoto vyšetření ve srovnání s CT angiografií je absence aplikace kontrastní látky a ionizujícího záření, což zvyšuje bezpečí a snižuje zátěž pacienta,” dodává Tomáš Tejkl.

Při prvním letošním odběru krve ve Vsetínské nemocnici poděkovala dárcům ředitelka zdravotnického zařízení Věra Prousková. Jako dárek předala příchozím nástěnný kalendář. Na snímku s dárcem Tomášem Filákem z Francovy Lhoty.
Krev vloni ve Vsetíně darovalo přes tři tisíce lidí, přibylo prvodárců

Moderní přístroj po svém uvedení do provozu podstatně zvýšil možnosti, rozsah, kvalitu i komfort vyšetření radiodiagnostického oddělení meziříčské nemocnice. Pacienti si pochvalují také nové, moderní prostory a příjemné prostředí.

„Pomocí magnetické rezonance mohou být pacienti vyšetřeni s celou řadou zdravotních potíží, se kterými k nám přichází. Provádíme vyšetření kolen, ramen, páteře, mozku, prostaty, kloubů, ledvin, jater a dalších části těla,“ vyjmenoval Martin Hrbka, vedoucí lékař pracoviště magnetické rezonance. Doplnil, že přístroj je vybavený speciálními cívkami, které umožňují zlepšení kvality obrazu vyšetřovaných oblastí.