Pětimístnou Daciu Dokker budou pracovníci Charity využívat pro terénní pečovatelskou službu. „Každé auto je velký pomocník. Naši zaměstnanci tak mohou poskytovat terénní službu u lidí v jejich přirozeném domácím prostředí. Díky autu se k potřebným dostaneme včas, rychle a budeme je moci i bezpečně převážet," pochvalovala si ředitelka Charity Vsetín Věra Dulavová.

Při převzetí klíčů před budovou Charity na Horním náměstí poděkovala všem, kteří se na získání nového pomocníka podíleli. „Koupě auta svědčí o vnímání potřebnosti. Populace stárne a přibývá lidí, kteří žádají naše služby v domácím prostředí. Tím pádem je to velmi záslužné a žádoucí,“ dodala Dulavová.

Auto získala, jako už druhé v pořadí pro Charitu, reklamní agentura Kompakt. „Firmy, jejichž reklamy jsou na něm nalepené, přispěly, abychom mohli auto koupit a Charitě poskytnout. Ta ho bude mít po nějakou dobu v bezplatném pronájmu. My se o něj budeme starat a po vypršení jim poskytneme nové,“ vysvětlil zástupce agentury Martin Káninský.