Městská hromadná doprava bude jezdit jako dosud. Technické služby budou ve vesnicích dál vyvážet odpad, strážníci budou pořád dbát na dodržování pořádku, školy a mateřinky nezavřou brány a nezhasnou ani světla nad chodníky.

Zástupci nových obcí se totiž dohodli s meziříčskými radními, že jim budou služby zajišťovat prvních šest měsíců příštího roku. Platit si je ale budou Poličná s Krhovou z vlastní kasy. „Chtěli jsme, aby naši obyvatelé nepocítili v souvislosti s přechodem k samostatnosti žádné nepohodlí. A to jsme zajistili," řekl člen přípravného výboru za samostatnou Krhovou Zdeněk Adamec. Tři měsíce bude na to, aby všechny služby fungovaly, dohlížet správce z ministerstva vnitra.

Nová zastupitelstva tak budou mít čas na to, aby vypsala nová řízení. „Zřejmě budou chtít služby ušít lidem na míru, ale nedokážu předvídat, co se stane," poznamenal předseda osadního výboru Poličné Vladimír Místecký.

Vyřešen je i problém s odkanalizováním vesnic. Hrozilo, že se kvůli odtržení Poličné a Krhové projekt Čistá řeka Bečva, v němž bylo původně zapojeno šestnáct obcí, posune až o rok a půl a zdraží nejméně o milion a půl. Nyní je jisté, že odkanalizování zaplatí Valašské Meziříčí a nové obce mu to pak vrátí. „Jdeme sice do rizika, ale věříme, že to dobře dopadne," poznamenal meziříčský starosta Jiří Částečka.