Od začátku této migrační vlny jich tak na Zlínsku bylo 2237.

„Poslední záchyty jsme měli dnes v noci ve Starém Městě, Bystřici pod Lopeníkem a v Uherském Brodě. Jednalo se o 17 Syřanů. Rovněž se nám včera ráno podařilo zajistit převaděče z Turkmenistánu, který za úplatu migrantům pomáhal překročit státní hranici mezi Slovenskem a Českou republikou,“ uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že tento cizinec převážel čtyři běžence v autě a poté je vysadil ve Strání na Uherskohradišťsku.

„Při zpáteční cestě jsme převaděče dopadli. Zajištěné migranty pak převážíme do Migračního pointu v Holešově, kde je evidujeme, provádíme identifikační úkony a zjišťujeme jejich totožnost. Poté jim vystavíme sdělení, ve kterém jsou poučeni o povinnosti neprodleně opustit Českou republiku,“ sdělila Kyšnerová.

Ilustrační foto
Není čeho se bát, říkají policisté o novém centru pro migranty v Holešově

Doplnila, že v případě, že se migranti rozhodnou setrvat na našem území, mají povinnost dostavit se na odbor azylové a migrační politiky, kde požádají o vízum za účelem strpění pobytu na území.

„V holešovském pointu běžně odbavíme okolo 150 migrantů za den, vypomáháme i kolegům z Jihomoravského kraje. S nárůstem migrace neustále posilujeme výkon služby v příhraničí,“ uzavřela mluvčí.