Na slavnostním společenském setkání se zde shromáždili policisté a policistky, kteří pracují na obvodních odděleních spadajících pod Územní odbor Vsetín.

Úvodní formálnější část večera patřila hodnocení téměř uplynulého pracovního roku 2010. Rozdávala se také ocenění. „Vyhodnocovali jsme čtyři kategorie, a sice občanský zaměstnanec roku, policista roku, policejní tým roku a manažer roku,“ přiblížil vedoucí Územního odboru policie ve Vsetíně Bohdan Varyš.

Doplnil, že se jedná o čestné tituly, bez jakéhokoliv finančního ohodnocení. Do každé kategorie byli nominování tři kandidáti na ocenění. „Vybrali je jejich nadřízení na základě dosažených pracovních výsledků,“ vysvětlil Varyš.

Občanským zaměstnancem roku se stal Milan Roman, který je provozním pracovníkem ve Vsetíně.

Titul Manažer roku přísluší od soboty Marku Kamenčákovi, vedoucímu obvodního oddělení policie v Horní Lidči.

Na stejné obvodní oddělení putoval také další titul, zdejší strážci zákona se stali Policejním týmem roku 2010.

Ve čtvrté kategorii Policista roku si pro titul přišel Lukáš Kocurek z obvodního oddělení v Karolince. „Získal jej za to, že v zimě zachránil život lyžaři, který se zranil na svahu v Karolince,“ vysvětlila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Lukáš Kocurek v té chvíli nebyl ve službě. Zraněnému lyžaři však ihned poskytl první pomoc, zastavil krvácení a přivolal záchranku. „Svou reakcí podle lékaře poraněnému zachránil život,“ dodala mluvčí.

Kromě uvedených čtyř hlavních kategorií, si řada policistů za svou práci odnesla také pamětní medaile. Po skončení oficiální části večera se setkání přerodilo v policejní ples.