Dvaačtyřicetiletý chodec zemřel při převozu do nemocnice. Kriminalisté nyní hledají případné další svědky tragického střetu.

Nehoda se stala v pátek krátce po osmnácté hodině. „Muž ze Zubří se v tuto dobu po hlavní silnici vracel z práce domů. Při přecházení silnice u místního motorestu jej srazilo auto,“ připomněla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Motorista, který jej srazil, z místa ujel, aniž by zraněnému poskytl první pomoc. Chodec podlehl těžkým zraněním při leteckém převozu do nemocnice. „Podle dosavadního vyšetřování a výpovědi svědků se nám zatím podařilo zjistit pouze to, že muže srazila dodávka bílé barvy. Po střetu jí na právě straně upadlo zpětné zrcátko,“ přiblížila Brousilová.

Kriminalisté se hned poté vyzvali majitele firem, které vlastní bílé dodávky, aby zkontrolovali, zda na jejich autech zrcátka nechybí. Pomoci ale může také široká veřejnost. „Jakékoliv svědectví k nehodě mohou lidé poskytnout na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Informace lze podat i anonymně bez udání osobních údajů,“ vyzvala Brousilová.

Řidič, který chodce srazil a neposkytl mu první pomoc, je podezřelý z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. V těchto případech trestní zákon ukládá až šestileté vězení.