Při přecházení či jízdě přes koleje porušilo předpisy nebo zbytečně riskovalo 52 lidí

„Akce se v úterý zúčastnilo na třicet uniformovaných policistů, kteří hlídkovali v blízkosti přejezdů,“ prozradila vsetínská policejní mluvčí Marta Bednarská. Nezaměřovali se však pouze na řidiče ve vozech, ale také na chování chodců při přecházení přes koleje.

„Celkem jsme zaznamenali padesát dva přestupků, pěti z nich se bude ještě zabývat příslušný správní orgán,“ spočítala Bednarská. Mezi nejčastější prohřešky řidičů patřilo nedodržování povolené rychlosti při jízdě přes přejezd a také jízda na červenou.

Provinili se také chodci, kteří v některých případech doslova hazardovali se životem. „Nejzávažnějším přestupkem, který kolegové pokutovali, byla chůze přes kolejiště v době, kdy svítilo červené výstražné světlo a v činnosti bylo i zvukové výstražné zařízení,“ kroutila hlavou Bednarská.

Podle policejní mluvčí je neukázněnost lidí každým rokem příčinou řady nehod na přejezdech, které často končívají zraněním či smrtí. „Na druhou stranu v okrese Vsetín se v loňském roce naštěstí nestala žádná tak závažná nehoda, která by skončila smrtelným zraněním,“ dodala Bednarská.