Tři stříbrné a dvě zlaté. Taková je bilance komisaře vsetínského oddělení obecné kriminality. Na jedněch z největších světových her, kde soutěží až deset tisíc účastníků, získal na tratích 50 a 100 metrů motýlek a 100 metrů volný způsob stříbro. Polohový závod na 200 metrů a 50 metrů prsa vyhrál.

Které medaile si nejvíc váží, říci nedokáže. „Každá má svoji cenu. Letošní zlatou za prsa jsem nečekal. Spletl jsem si disciplíny, najednou volali, že se poplave padesátka prsa. Doběhl jsem na start tak tak - a zvítězil. Já normálně tuto disciplínu neplavu, bylo to překvapení,“ říká s úsměvem dvaapadesátiletý borec.

Pavel Obr zažil atmosféru bojů na těchto světových hrách popáté.

„Poprvé jsem byl v roce dva tisíce tři v Barceloně. Ale protože je to náročné na peníze, které nám na to nikdo nedá, musel jsem účast na některých ročnících vynechat,“ vysvětluje vsetínský plavec, v civilu policista.

Na závody, které startují ob rok, se vždycky moc těší.

„Je to společenská událost. Taková malá olympiáda. Potkáš se tam s lidmi z celého světa. Jsou to soupeři, ale kamarádi. Spřátelil jsem se s Američany, Izraelci, teď už i Číňany. Letos jsem v Číně potkal kluka z Uruguaye, se kterým jsem se seznámil někdy před sedmi lety v Kuvajtu. Tyhle lidi nikde jinde nepotkám,“ říká.

Nejen pro Pavla Obra je účast na takových hrách vrcholná akce sezony, na kterou je třeba se připravit co nejlíp. V Číně ho potrápil časový posun a počasí. „Šest hodin je dost, závodili jsme hned druhý den po příletu. A další věc je zvyknout si na tamní subtropy,“ podotýká.

V čínském Chengdu závodili v jednapadesáti disciplínách borci z devětasedmdesáti zemí celého světa.

Mezi závodníky byla i hrstka bojovníků z České republiky - 12 hasičů, 8 příslušníků Policie, jeden z Vojenské policie a jeden z Vězeňské služby ČR.

Účast Pavla Obra na WPFG:

2003 Barcelona

2005 Québec

2007 Adelaide

2013 Belfast

2019 Chengdu

Jeho bilance v Chengdu 2019:

zlato – polohový závod 200 m

zlato – prsa 50 m

stříbro – motýlek 50 m

stříbro – motýlek 100 m

stříbro – volný způsob 100 m