Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka si po padesáti letech společného soužití znovu řekli své „ano“ první srpnovou sobotu v obřadní síni meziříčské radnice.

„Babička s dědou se seznámili na maškarním plese v Lešné v roce 1969, kde dědeček obsluhoval. Už 18. dubna 1970 měli svatbu, nejprve v kostele a poté i na městském národním výboru, jak bývalo běžné,“ zavzpomínaly za prarodiče vnučka Jesika s dcerou Olgou.

HOSTINU MÁLEM ZHATIL OPILÝ ČÍŠNÍK

Svatební hostinu měli snoubenci naplánovanou v meziříčském hotelu Přerov (dnešní Studio zdravého spaní), kde však bylo při jejich příjezdu důkladně zamčeno.

„Když se jim podařilo sehnat značně opilého číšníka, zjistili, že v restauraci není nic připraveno. Svatebčané si tak museli nejprve vše sami nachystat a teprve pak mohli slavit. Všechno ale dobře dopadlo a babička s dědečkem jsou svoji už padesát let,“ připomínají dnes už úsměvnou svatební příhodu příbuzní jubilantů.

Slavnostní otevření hvězdárny 30. července 1950, kterého se zúčastnilo na 150 pozvaných hostů i zájemců z řad veřejnosti.
Z „klubovny“ moderní institucí. Hvězdárnu ve Vsetíně stavěli dobrovolníci

Po svatbě žili manželé Poláchovi chvíli v Lešné, kde se jim v roce 1971 narodila dcera Marcela. O rok později se přestěhovali k rodičům pana Polácha na Juřinku a dočkali se dcery Evy. Zde také začali stavět svůj vysněný domek, do nějž se v roce 1974 stěhovali už i se třetí dcerou Olgou.

Pan Josef pracoval v okresním podniku služeb a paní Oldřiška nejprve pletla z domova čepice a následně byla zaměstnaná v lisovně plastu. Dnes mají sedm vnuků, tři pravnoučata a další na cestě.

SEIDLOVI SE BRALI V ROCE 1955

V obřadní síni Městského úřadu ve Vsetíně si v uplynulých dnech připomněli výročí společného života také Vlastislav a Helena Seidlovi. Přítomní jim mohli poblahopřát k úctyhodným 65 letem stráveným v pevném manželském svazku.

Manželé Seidlovi se seznámili na Slovensku, kde vykonával pan Vlastislav základní vojenskou službu a paní Helena pracovala v nemocnici. Vzali se v roce 1955 ve slovenských Hosticích.

Ilustrační foto.
Komplikace pro Rožnovany, oprava silnice uzavřela hlavní přístup k poliklinice

Poté se přestěhovali na Vsetín, kde bydlí dodnes. Dosud žijí činorodým životem, rádi pečují o svou zahrádku. Stále se aktivně se zajímají o dění kolem sebe a svoji rodinu. Těší ze dvou potomků, sedmi vnoučat a jednoho pravnoučete.