Bývalý vsetínský starosta a nyní hejtman podle nich porušil mlčenlivost, když vyzradil do médií, že představenstvo firmy údajně schválilo „zlatý padák“ ve formě ročního platu pro nedávno odvolaného ředitele VaK.

„Zveřejnit podmínky, které má VaK uzavřené se svým managementem, je porušením povinnosti mlčenlivosti. Není přijatelné, aby Vsetín v představenstvu reprezentoval někdo, kdo neplní svou povinnost,“ zdůraznil zastupitel za KOV Michal Berg.

Podle Berga navíc bývá zvykem, že město v představenstvu zastupuje starosta, jako je tomu v případě Valašského Meziříčí a Rožnova. Jiří Čunek už starostou ani zastupitelem Vsetína není. Na jeho místo tedy KOV navrhla nynějšího starostu Jiřího Růžičku.

„Pokud by funkci vykonával, nebral by za to žádné peníze, na rozdíl od pana Čunka. Město jako akcionář má mít zájem na tom, aby společnost neměla zbytečné náklady,“ doplnil Berg.

Podle starosty Růžičky by ale změna, navíc při blížícím se konci volebního období, nepřinesla nic zásadního.

„Orgány ve VaK se budou volit nově zkraje příštího roku. Jiří Čunek je zkušeným politikem a manažerem, jeho zkušenost je k dobru společnosti,“ řekl Růžička. Sám by prý při nástupu potřeboval čas „na rozkoukání“.

Jinak Růžička také vnímá vytýkané porušení mlčenlivosti.

„Když zazní v médiích, že někdo dostal zlatý padák ve formě ročního platu, pro mě to není odhalováním tajnosti, ale to musí posoudit jiní,“ poznamenal. Upozornil také, že sám už Vsetín zastupuje ve valné hromadě VaK.

„Jsem schopen uplatňovat zájmy města v tomto orgánu,“ ujistil.

Město má pak své dva zástupce také v představenstvu – zastupitele Petra Kořenka a Martinu Hovořákovou.

Jiří Čunek Deníku řekl, že o hlasování o jeho odvolání nevěděl.

„Upřímně řečeno mě ale nepřekvapuje, že KOV navrhla něco takového. Jejich zelený přístup k životu považuju za protispolečenský,“ kontroval hejtman.
Během působení ve VaK podle sebe stran mlčenlivosti nic neporušil.

„Ať to klidně dají k soudu, uvidíme, jestli se to prokáže. Není tam co tajit. Chtěl jsem poukázat, že ta společnost se zvrhla a někteří si chtěli z VaK udělat zlatou slepici,“ řekl Čunek s tím, že jeho návrhem na odvolání předchozího vedení ušetří společnost 540 tisíc ročně na platech vrcholového vedení.

Návrh na odvolání Jiřího Čunka a jeho nahrazení Jiřím Růžičkou nakonec neprošel. Podpořili jej jen tři zastupitelé KOV. Proti bylo šest politiků, devět se hlasování zdrželo.