Do podnikatelského inkubátoru se přistěhovali před necelým měsícem. Za tu dobu je však již navštívila řada vzácných hostů: od představitelů radnice až po zástupce Czechinvestu. Mezi prvními se do Maštalisek nastěhovala firma Nowonet, která se zabývá tvorbou internetových stránek a webových aplikací. „Jsme malá, dynamicky se rozvíjející firma a potřebovali jsme nové prostory, kde bychom mohli své podnikání rozjet naplno. Podnikatelský inkubátor Maštaliska byl pro nás v tomto ohledu ideální příležitostí,“ vysvětlil majitel Nowonetu Tomáš Novosad.

Hlavním smyslem podnikatelského inkubátoru, který ve zrekonstruovaných prostorách vznikl, bylo totiž usnadnit začínajícím firmám podnikání a přilákat do regionu mladé perspektivní absolventy vysokých škol. „Začínající firmy, které splní podmínky projektu, zde totiž mohou určitý čas působit za dotované nájemné. V současné době jsou v objektu nastěhovány tři firmy, tento týden však budeme dojednávat nájemní smlouvu s dalšími. Obsazeno je již více než osmdesát procent kapacity,“ sdělil Miroslav Evják, ředitel Agentury pro ekonomický rozvoj Vsetínska, která má projekt na starosti.

Výhodou pro začínající firmy je, že mohou využít luxusního vybavení prostor, které bylo součástí projektu. „Během stavby došlo ke kompletní rekonstrukci střechy, interiérů i exteriérů Mašalisek, dále k vybudování požárního schodiště s výtahem a podzemního parkoviště. Součástí akce bylo i základní vybavení nábytkem a dodávka počítačové a audiovizuální techniky do konferenčního sálu,“ informoval již dříve místostarosta Vsetína Lubomír Gajdušek.

Právě konferenční sály a především velké komunikační a videokonfereční centrum představuje pro začínající podnikatele značné možnosti. „Krásné reprezentativní prostory nám umožňují vést jednání s našimi klienty opravdu na úrovni, do budoucna bychom tu také rádi pořádali různá školení a akce pro veřejnost. Našim cílem je totiž zlepšit propagaci místních firem na internetu a pomoct jim najít uplatnění na nových trzích,“ přiblížil Novosad.

Za dobu ani ne měsíčního pobytu prvních podnájemníků na Maštaliskách je zde už navštívilo několik významných hostů. „Byl se za námi podívat místostarosta Gajdušek, zástupci Czechinvestu a minulý týden dokonce starostka Othová. Všichni nás přitom přišli pozdravit a zajímali se o naši činnost,“ řekl jeden ze zaměstnanců Aleš Koňařík. Oprava téměř tři sta let staré dominanty Horního Města trvala necelých třináct měsíců a vyžádala si více než sto milionů korun.