Vybrat Podnikatele a Podnikatelku roku 2008 Zlínského kraje nebylo podle předsedy SPZK Rudolfa Chmelaře vůbec jednoduché.

„Nominovaných bylo celkem šestadvacet mužů a osmnáct žen. Ty hodnotila sedmičlenná porota podle stejných kritérií, jako při loňských ročnících,“ sdělil Chmelař.

Jednotlivými ukazateli při výběru bylo fungování firmy, její tradice a vývoj, životaschopnost, vize, kvalita a rozvoj služeb, image, charitativní akce jako podpora kultury či sportu i to, jak je podnikatel vnímám veřejností.

Zdeňku Balajkovou ocenění překvapilo. „Musím však neskromně říct, že si jej zasloužím. Jistě mě bude posouvat v mé práci dál a budu se jím pyšnit,“ pousmála se návrhářka.

Že patří zlínské rodačce titul Podnikatelka roku právem, je přesvědčena zpěvačka Věra Martinová, která přišla své kamarádce na předávací ceremoniál do prostor bývalého Domu potravin zazpívat.

„Je nesmírně pracovitá, šikovná a zdravě sebevědomá. To jsou hlavní předpoklady k úspěchu, které se jí zúročily,“ míní Martinová.

Především jako ocenění týmu vnímá titul čerstvý Podnikatel roku Radomír Lapčík.

„Za úspěch můj i celé firmy vděčíme však hlavně našim klientům, se kterými se snažíme komunikovat. Cena je pro nás motivací a důkazem, že to co děláme, je správné,“ nechal se slyšet Lapčík.

Oběma podnikatelům regionu poblahopřál i někdejší držitel stejného titulu, ředitel Lázní Luhačovice Josef Krůžela. „Za to, co předvedli a stále předvádějí, si cenu zaslouží,“ míní Krůžela.

Co nesmí dnešnímu evropskému podnikateli chybět, zhodnotil europoslanec Tomáš Zatloukal.

„Podnikatel ať v České republice nebo kdekoliv jinde v Evropě by měl být především vizionář a stratég. Také člověk, který vstupuje do podnikání s úmysly dělat byznys korektně, protože to je dlouhodobě úspěšná investice,“ domnívá se Zatloukal.