V karolinském skiareálu se vedle profesionálů, kteří s motorovou pilou pracují takřka každodenně, utkali v soutěžních disciplínách také amatéři. Nechyběla ani samostatná kategorie vyhrazená speciálně pro ženy. Zkrátka nepřišli ani diváci. Pro malé děti i dospělé byly kromě občerstvení a zajímavé podívané nachystány také soutěže.

Hlavním bodem sobotního programu byla ale soutěž v práci s pilami. V konkurenci několika desítek účastníků si vítězství nakonec odnesli Kateřina Tomková, Vítězslav Jílek a Jaroslav Pavelka.

„Soutěže jsem se zúčastnil poprvé. Líbila se mi, ačkoli mohlo být víc diváků. Atmosféra byla ale dobrá. Určitě přijedu i za rok," hodnotil jeden z účastníků Petr Krajča.

Počasí se podle něj vydařilo. „Sice bylo horko, ale na to jsme my, co pracujeme venku se dřevem, zvyklí," usmíval se Petr Krajča.

„Všechno bylo bez problémů, ale horko bylo ubíjející. Účastníků jsme měli více než loni, má to vzrůstající tendenci. Máme též štěstí na dobré sponzory," pochvaloval si pořadatel Ján Tomek s tím, že by byl rád, kdyby byl příští ročník minimálně stejně dobrý jako ten letošní.

Autor: Vendula Životská