Doslova vřelá voda se nachází pod Valašským Meziříčím v hloubce zhruba tří kilometrů.
Potvrdily to nedávné hloubkové vrty. Radnice ji chce prozatím využít pro vytápění. „Zatím je o tom předčasné hovořit. Lázeňské využití, ale nezamýšlíme. Spíše bychom vodou chtěli vytápět místní aquapark a zimní stadion,“ vysvětlil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.

Jak potvrzují odborníci, nalezení termálních pramenů se dá považovat na Valašsku přinejmenším za zajímavost.
V oblasti převládají spíše studánky, kterým pověsti připisují zázračnou moc. Jsou zde však také minerální prameny. „Na horách horké prameny určitě nejsou. Pravděpodobněji se dají najít v podhůří, ale sám o žádném na Vsetínsku nevím,“ potvrdil geolog Správy CHKO Beskydy František Šulgan.

Mezi opravdu nejvzácnější léčivé prameny na Valašsku patří sirovodíkové. Pár jich je v lesích kolem obce Mikulůvka pod vrcholem Ojičná nebo u Pozděchova v oblasti Trubiska.
S těmi mají tamní starostové své plány. „Chtěli bychom místo upravit a zpřístupnit lidem,“ nechala se slyšet starostka Mikulůvky Naděžda Geržová.

Sirný pramen blízko Prlovských rybníků by se zas podle starosty Valašské Polanky Josefa Daňka mohl dočkat v brzké době alespoň vyčištění.
Co na Valašsku ale opravdu léčí, je vzduch. Na začátku minulého století proto v regionu vznikaly takzvané klimatické lázně. Aktivní působení ale už mají dávno za sebou. „Rožnov byl před druhou světovou válkou klimatickými lázněmi. Několik minerálních pramenů je dosud například v Horních Pasekách. Jsou vhodné k léčení. Bohužel se ale není možné domluvit s majiteli pozemku a prameny využívat,“ vzpomínají pamětníci.

Před změnou politického režimu stály lázně i v obci Hovězí. Teď po nich zůstal jen dům s číslem 1, který slouží pro lékaře a ubytování. V lázních se léčili lidé až do roku 1948 z revmatismu a různých chorob srdce a cév. Nechyběly ani bahenní zábaly. Pravdou však je, že bahno s vodou se vozilo odjinud. „Byli bychom rádi kdybychom po šedesáti letech lázně znovu otevřeli. Je to pěkná myšlenka, ale z ekonomického hlediska je k tomu těžké se vracet,“ řekl starosta Antonín Konařík.