„Původně jsme závod chtěli uspořádat na Bílé, jenže tam už nebyl žádný sníh, takže jsme využili sjezdovky u Horalu. Tam pro nás provozovatelé připravili v rámci možností vynikající podmínky,“ sdělil organizátor závodu Marek Rýc.

A snowboardisté ze Zlínského a Severomoravského kraje si letošního posledního závodu užívali. „Sníh je sice mokrý, ale na to, že zima končí, je to tady ideální,“ svěřila se po jednom z mnoha dojezdů dvaadvacetiletá Jana Nevludová z Ostravy. Na otázku, zda se cítí na zisk jedné z cen, se zasmála: „Vzhledem k tomu, že jsme tady jen dvě holky, můžu být minimálně druhá,“ odpověděla.

Jana Nevludová nakonec svoji kolegyni Anetu Sadílkovou v hodnocení poroty předběhla a přesvědčila o svých kvalitách nejen porotu, ale i diváky.

Mezi muži předváděl nejpůsobivější kreace Petr Pecháček z Frýdku-Místku, jemu ale šlapali na paty druhý Marek Talaš a v konečném hodnocení třetí Jan Kaňourek, oba ze Vsetína. „Mezi juniory zvítězil Petr Bartončík z Hodslavic,“ poznamenal další z organizátorů Tomáš Klanica.

Více čtěte v pondělním vydání Valašského deníku