„Minulý týden jsme nepřezuli jediné auto. Nápor začal až v pondělí. Za dvě hodiny se u nás objednalo osmdesát řidičů,“ řekl Jiří Stacho ze stejnojmenného pneuservisu ve vsetínských Bobrkách. Čekací doby jsou zde tři dny. A vypadá to, že bude ještě hůř.

Předpověď počasí je totiž nemilosrdná. Koncem týdne by mohlo ve vyšších polohách napadnout až dvacet centimetrů sněhu.

„Už ve středu se teploty nedostanou nad šest stupňů Celsia. Od tří set metrů nad mořem bude sněžit. Ke všemu se přidá ještě silný vítr, který může způsobovat sněhové jazyky,“ potvrdil meteorolog Vladimír Ondruch ze stanice na Lysé hoře.

Bez fronty akorát přes objednání

Přitom odborníci upozorňují, že jízda na letních pneumatikách je nebezpečná, i když na silnici neleží sníh, ale teplota poklesne na sedm stupňů.

„Front se mohou zákazníci vyvarovat, když se objednají. My jsme ale do konce týdne plní, snad v pátek bychom nějaké místo vyšetřili, poznamenal Martin Nožička z valašskomezi­říčského servisu Stanislav Večeřa.

Podle zaměstnanců servisů ceny zimních pneumatik a s tím spojených služeb zůstaly na stejné úrovni jako loni. Přezutí z letních na zimní pneu stojí v regionu kolem čtyř set korun.