Součástí investice bylo vybudování čtyř šaten se sociálním zařízením pro žáky gastronomických oborů, kteří mají v blízkosti tělocvičny své dílny pro odborný výcvik, a zřízení menší posilovny .

„Tělocvična i její zázemí byly ve velmi špatném technickém stavu. Bezmála padesát let neprošly rozsáhlejší úpravou,“ konstatuje ředitel školy Petr Pavlůsek, jenž si modernizaci tělocvičny vytyčil jako jeden z hlavních úkolů při svém nástupu do funkce.

Vítězný návrh budoucí podoby sídliště Koryčanské paseky v Rožnově pod Radhoštěm vzešel z architektonické kanceláře Per Partes.
Jedno z největších sídlišť v Rožnově čeká obnova za 100 milionů korun

Odpužená palubovka a výsledková tabule

Školní sportoviště má nové rozvody, vzduchotechniku, vytápění, osvětlení i ozvučení, stejně jako samostatný vchod pro odpolední sportování veřejnosti a únikový východ.

„Nové jsou také dřevěná odpružená palubovka a světelná výsledková tabule s odpočítáváním času pro basketbalový útok. Díky dřevěnému obložení má celý prostor příjemnou akustiku,“ pochvaluje si Pavlůsek.

Rekonstrukce se uskutečnila bez dotací, které například Národní sportovní agentura výrazně omezila.

„Za těchto okolností má každý ředitel náročný úkol zdůvodnit, proč právě jeho investiční akce by měla získat prioritu, když náš kraj zřizuje devadesát devět škol a školských zařízení,“ uvedla krajská radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová (Piráti).

Modernizaci tělocvičny považuje za způsob, jak zvláště mládež po covidové pandemii vrátit ke sportu.

Do protestů proti změnám v rozdělování dotací se ve čtvrtek 20. ledna 2022 zapojili také zemědělci ve Zlínském kraji.
Vláda s námi nejedná, zlobí se zemědělci. Na protest vyjeli v traktorech

Po vyučování může do tělocvičny veřejnost

Starostu Valašského Meziříčí Roberta Stržínka (ANO) potěšilo, že školní tělocvična zůstane po skončení výuky otevřená sportující veřejnosti.

„Spousta lidí chce rekreačně sportovat, přitom často i večer má problém najít volné sportoviště. Každá tělocvična, která jim umožní aktivní pohyb i za nepříznivých povětrnostních podmínek, je obrovské plus,“ míní Stržínek.

Tělocvična, v níž zůstala zachována galerie pro diváky, nyní nabízí podmínky pro pořádání turnajů v míčových sportech.

„A nejen v nich. Jsou tady připraveny i kotvy pro usazení gymnastického náčiní,“ připomíná ředitel školy období, kdy se zde konal tradiční Memoriál Miloše Bortela ve sportovní gymnastice.