Více než úspěšně tak navázal na vítězství, na něž se stejnou skladbou dosáhl letos v březnu na festivalu Phoenix Shorts v Kanadě v kategorii Nejlepší hudební skladatel. „Děkuji porotě festivalu za uznání kvalit mého díla,“ komentoval aktuální pařížský úspěch rožnovský hudebník a zpěvák.

Jak už dříve Adam Uličný uvedl, motivací ke skladbě mu byl jeho velmi blízký vztah k Pustevnám a Radhošti v Beskydech. „Inspirovaly mě také letecké záběry zachycené kolegou Jirkou Baranem, s nímž jsme se dohodli na spolupráci,“ prozrazuje Adam Uličný. Spojením skladby Mountain Symphony a kamerových záběrů vzniklo audiovizuální dílo nazvané Fascinující Pustevny a Radhošť.

Honosná a majestátní

„Než jsem začal tvořit, v hlavě jsem měl jednu jedinou věc – skladba musí být honosná, majestátní, prostě taková, jako jsou krásná a turisticky oblíbená místa Pustevny a Radhošť,“ přiblížil Adam Uličný.

Zdroj: Youtube

Kompletace skladby Mountain Symphony mu zabrala týden. Poté následoval nezbytný mix a mastering, který ukrojil další dva dny.

„Věděl jsem přesně, jakého finálního zvuku chci ve skladbě dosáhnout a už v průběhu tvorby jsem na zvuku celkové orchestrace pracoval,“ popisuje muzikant.

Video Fascinující Pustevny a Radhošť je k vidění na oficiálním YouTube kanálu Adama Uličného. K poslechu na YouTube je i samotná vítězná skladba Mountain Symphony.

Zdroj: Youtube

Pětatřicetiletý Adam Uličný se narodil v Ostravě. Jako sólový interpret se představil veřejnosti loni svým debutovým videoklipem k singlu V představách, který byl k vidění mimo jiné na televizní hudební stanici Óčko. Adam vystudoval dvanáctiletý obor Hra na klasický klavír. Jeho zaměřením a velkou oblibou je tvorba filmové hudby.

Pro mladé talenty

Pařížský filmový festival, na němž Adam Uličný zaznamenal svůj nejčerstvější úspěch, vznikl jako reakce na mezinárodní poptávku po uměleckých filmech a je příležitostí pro mladé začínající talenty.

„Každý měsíc jsme organizovali promítání nejlepších filmů z aktuálního měsíce v srdci Paříže. Kvůli koronavirové krizi a následným cestovním omezením a vládním nařízením jsme však byli nuceni naše akce zrušit a přesunout celý festival do online prostoru,“ uvádějí organizátoři pařížské filmové přehlídky na svém webu. Na internetových stránkách festivalu tak vznikla sekce PIFF TV, kde nyní pořadatelé vítězné filmy představují.