Lidé jsou doslova natěšení na výlety, mají „hlad“ po cestování. Nejčastěji se chtějí obyvatelé České republiky věnovat procházkám, pěší turistice a lehčí cyklistice (35 %).

„Cestovní ruch přináší peníze i práci do regionů, obcí včetně těch nejmenších vesniček. Máme krásnou zemi, spoustu památek, kouzelných míst a dalších atraktivit v regionech. Jen je třeba tam zahraniční i domácí turisty dostat,“ říká ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a dodává: „Zároveň je třeba zajistit, že to příliš nezatíží místní, ale naopak zlepší životní úroveň. Velký úkol pro CzechTourism i jeho www.kudyznudy.cz.“

Profesionální hasiči ze stanic ve Vsetíně a Valašském Meziříčí změřili v úterý 26. dubna 2022 ve Vsetíně síly ve vyprošťování zraněných z havarovaných vozů.
Soutěž ve vyprošťování zraněných ovládli ve Vsetíně domácí hasiči

Ředitel CzechTourismu Jan Herget vysvětluje: „Portál Kudy z nudy bereme jako stěžejní nástroj na podporu domácího cestovního ruchu. Portál obsahuje na 80 tisíc nabídek, lze se na něm prezentovat zdarma, týdenní newsletter odebírá na 54 tisíc lidí.

Neusínáme ale na vavřínech, přicházíme s novinkami jako je regionální členění, další jazykové verze, sekce „zážitky do hodiny“, propojení s mobilní aplikací nebo vyhledávání dopravního spojení.“

Jeden z typů, který na webových stránkách naleznete, jsou Beskydy. Malebná příroda přímo láká na výlety, můžete kochat dřevěnými chaloupkami a stády ovcí na některé z mnoha turistických a cyklistických tras.

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm
Jurkovičova „dáma“ shlíží z Karlova kopce na Rožnov už deset let

Ta nejnovější, která vede na rozhlednu Súkenická a k pramenům Vsetínské Bečvy začíná u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Cestou spatříte i nejvyšší vrchol Vsackých Beskyd Vysockou (1024 m), nejvyšší vrchol Javorníků Velký Javorník (1071 m) i nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu (1323 m).

Z rozhledny pak uvidíte slovenskou Malou Fatru s Rozsutcem a za pěkného počasí i Západní Tatry. Potom můžete pokračovat po žluté značce k prameni Bečvy a odtud se některou z cest vrátit zpět k výchozímu bodu. Po osmikilometrovém okruhu si můžete odpočinout v Hotelu Horal, který připravil pro návštěvníky balíček Wellness den v Beskydech.

Ilustrační foto
Města na Zlínsku získávají zpět kontrolu nad hospodařením s vodou

„Balíček jsme připravili tak, aby si u nás mohli odpočinout i neubytovaní hosté. Celý den se mohou koupat v termálních bazénech, vyzkoušet všechny sauny a saunové rituály nebo ulevit nohám na Kneippově oblázkovém chodníku. Pak si zajdou na některou z masáží od zkušených masérů z Bali, Indie, Thajska, Srí Lanky nebo Filipín. A když jim vyhládne, přesunou se do Valašské hospůdky hotelu Horal, kde na ně bude čekat tříchodové wellness menu. To vše mají v ceně balíčku, “ představuje novou možnost jednodenní relaxace pro návštěvníky ve Wellness hotelu Horal Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Z terasy hotelu se nabízí nádherné výhledy do okolní přírody, které zklidní unavenou mysl a člověk si dobije baterky mnoho dní dopředu.

Autor: Anna Kohoutová