„Zveme všechny příznivce českého týmu, aby přišli posedět. Máme několik televizorů, takže každý určitě dobře uvidí," řekl Pavel Havlko, provozní vsetínského Sport baru Na Nové. Očekává, že bude plno. Při tak stěžejních zápasech chtějí lidé fandit společně.

Na nápor jsou proto připraveni také v restauraci Přístav ve Valašském Meziříčí. „Máme tady velké plátno, zápas budeme promítat na něm. Neděláme to běžně, že bychom sledovali sportovní zápasy, ale tohle je výjimečná věc," pozval fanoušky spolumajitel restaurace Radomír Odstrčil.

Restauratéři se ale shodují, že je utkání v nešťastnou dobu. „Končí meníčka, lidé jsou ještě v práci, proto si myslím, že nepřijde tolik lidí jako když se hraje až večer. Každopádně ale budeme mít zapnuté obě televize," slíbil provozní Josef Zeť.

Čtvrtfinálové utkání si nenechá ujít student Milan Hanáček. „Chodím se dívat do hospody na každý zápas. Mám rád, když nás fandí víc a vytvoří se skvělá atmosféra. Doma je to nuda," přiznal mladík, který českým hokejistům proti Švýcarům věří. „Jsou výborní, ale naši se z nezdaru určitě poučili a už si postup pohlídají," usmál se student. Dokonce si vsadil na výsledek. Podle něj zápas skončí 4:2.